Новости

У Вікіпедії вже три чверті мільйона статей українською, ювілейною стала стаття «Комітети Європейського парламенту»

У Вікіпедії вже три чверті мільйона статей українською, ювілейною стала стаття «Комітети Європейського парламенту»

Сьогодні, 28 листопада 2017 року, у Вікіпедії було написано 750-тисячну статтю українською мовою. Ювілейною стала стаття «Комітети Європейського парламенту», написана користувачем Tohaomg (Антон Обожин), в якій йдеться про постійні та тимчасові комітети депутатів Європейського парламенту і їх порядок роботи.

За лічильником на головній сторінці Вікіпедії її редактори слідкують постійно, відзначали і 666 666 статей, і 700 000, тепер готуються на до наступної круглого числа — 800 тисяч. За поточної швидкості створення статей (а це близько 280 статей на добу), наступний ювілей очікується у травні 2018-го року.

«Я підготував заздалегідь 5 статей, це зайняло мені всю ніч. Звісно, чекав, щоб викласти їх саме на підході до ювілею, то ясна річ. Кожного разу відбувається змагання: чия стаття буде ювілейною. Я беру участь в цьому змаганні аж з часів 500 000-ої статті.

Чому писав саме про комітети Європарламенту? У суспільстві одні тільки розмови про євроінтеграцію, “ідемо у Європу”, європейські цінності. Я вирішив написати щось про Європейський Союз і виявив, що цієї статті ще не було в українській Вікіпедії, хоча вона описує дуже суттєву і значиму частину Європейського парламенту» — розповів Антон.

У Вікіпедії вже три чверті мільйона статей українською, ювілейною стала стаття «Комітети Європейського парламенту»

Досягнення наступної віхи в житті української Вікіпедії полягає в написанні статей і збільшенні їх числа. Для цього у Вікіпедії постійно відбуваються тематичні тижні та місячники, щоб кожен охочий знайшов собі тему до душі. Прямо зараз у Вікіпедії тривають Місяць Азії, місячник «Пані в червоному», Місяць поліпшення хронології. У тихому проекті «Свічка пам’яті жертв Голодомору 1932—1933 років» можна вшанувати жертв Голодомору, створивши у Вікіпедії статтю на цю тему, якої ще немає.

Нагадаємо, що Українська Вікіпедія — це найбільша в історії енциклопедія українською мовою, яка посідає 16-те місце за кількістю статей серед усіх мовних розділів Вікіпедії. Але в середньому лише 2700 зареєстрованих користувачів є активними, тобто здійснюють протягом місяця щонайменше одне редагування. У 2016 році сторінки української Вікіпедії переглянули не менше 500 мільйонів разів.

Джерело: Вікімедіа Україна


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: