Новини Технології 26.09.2024 о 14:53 comment views icon

Дипфейк ексміністра Дмитра Кулеби провів відеодзвінок із сенатором США і ставив «провокаційні питання»

author avatar

Ігор Панченко

Автор новин

Дипфейк ексміністра Дмитра Кулеби провів відеодзвінок із сенатором США і ставив «провокаційні питання»
Розділ Технології виходить за підтримки

Голова Комітету із закордонних справ США, сенатор Бенджамін Кардін, потрапив на відеодзвінок з фальшивим Дмитром Кулебою. Невідомі створили дипфейк колишнього міністра закордонних справ України за допомогою штучного інтелекту.

Минулого четверга офіс сенатора отримав електронного листа, який нібито надіслав Дмитро Кулеба з проханням про відеоконференцію. Під час розмови у Zoom співрозмовник виглядав і звучав як український дипломат.

Сенатор запідозрив обман, коли псевдо-Кулеба почав ставити провокаційні запитання про майбутні вибори та вимагати думку щодо чутливих питань зовнішньої політики. Зокрема, співрозмовник цікавився підтримкою застосування ракет дальнього радіуса дії на території росії.

Кардін перервав розмову та повідомив про інцидент Державний департамент. Там підтвердили, що особа на відеозв’язку не була справжнім Дмитром Кулебою.

Технологія дипфейку використовує штучний інтелект для створення реалістичних відео з вигаданими людьми. Раніше її вже застосовували для імітації публічних осіб, зокрема у 2022 році з’явилося фейкове відео з президентом України Володимиром Зеленським.

Випадок із сенатором Кардіном посилив побоювання щодо можливих спроб іноземного втручання у в США, які відбудуться в листопаді. Розвідувальні служби США попереджають, що росія, Іран та Китай можуть використовувати штучний інтелект та дипфейки для впливу на виборчий процес.

Хоча організатори інциденту невідомі, запитання про ракетні удари по росії вказують на можливу причетність російських спецслужб до цієї операції.

Служба безпеки Сенату закликала законодавців бути пильними.

«Ця спроба вирізняється технічною складністю та правдоподібністю. Ймовірно, у найближчі тижні будуть здійснені інші подібні спроби», — йдеться у повідомленні.

Тим часом, реагуючи на загрозу дипфейків, що зростає, YouTube розпочав розробку нових інструментів захисту. Вони мають запобігти несанкціонованому використанню зовнішності та голосу митців і авторів контенту на платформі.

«Фоха — це дипфейк». У Telegram викрили сітку каналів, яка поширює ШІ-відео «українців» із фронту

Джерело: New York Times

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: