Огляди Музика 09.10.2023 о 15:00 comment views icon

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/IMG_20180729_230800_311-96x96.jpg

Гліб Перерва

Оглядач техніки та софту

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Сьогодні на огляді одна з топових внутрішньоканальних моделей бренду FiiO. Це навушники FiiO FX15 з гібридною системою випромінювачів, чотири з яких електростатичні, а також можливістю заміни джеку без зміни самого кабелю та максимальною комплектацією. Детально розглянемо новинку, розповімо про досвід використання та кому найбільше підійде саме ця модель навушників.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack
FiiO FX15
30 592 грн.

Плюси:

звук (інформативність, насиченість, побудова сцени), універсальність, дизайн корпусу, комплектація, ергономіка, якісний кабель із змінним jack

Купити в Portativ.ua

Мінуси:

масивний кабель, дизайн фейсплейтів

Купити в Portativ.ua
9.5/10
Оцінка ITC.ua

Пакування та комплектація

FiiO FX15 поставляються в чорному мінімалістичному пакуванні з базовою інформацією – більшість виробників вже давно перейшли на мінімалізм.

FiiO FX15

Комплект навушників настільки повноцінний, що мабуть до нього загалом не вдасться особливо нічого додати, крім можливо перехідника на 6,3 мм jack. В коробці знаходиться:

 • Навушники FiiO FX15 
 • Твердий кейс зі шкірзамінника
 • Магнітна кліпса для кабелю
 • 3 пари амбушюр SpinFit
 • 3 пари амбушюр FiiO HS18
 • 9 пар амбушюр з різним діаметром звуководу
 • 2 пари ялинок
 • 2 пари пінних амбушюр
 • Інструмент для чистки навушників
 • Інструмент для заміни кабелю
 • Змінний 4,4 mm audio jack

Такій кількості амбушур позаздрить переважна більшість виробників. Хоч це з одного боку і може здатися зайвим, адже зазвичай покупець навушників такого рівня вже знає які саме амбушури підходять йому краще і більшість із них просто не буде ніколи використана, але все ж опція приємна, особливо SpinFit з рухомим звуководом.

Комплектний 8-жильний кабель високої якості та ергономічно комфортний; особисто мені більше до вподоби тонкі дроти по типу Alo Audio, але це справа смаку. Завушини фіксовані в прозорій термоусадці, а кріплення, конектор jack та елементи зʼєднання виготовлені з хромованого металу.

FiiO FX15

Головною особливістю кабелю є його змінні конектори: audio jack фіксуються в пазах та загвинчуються зовнішнім захисним корпусом. Конструкція виглядає доволі надійною, так що при умові якісних матеріалів вона повинна слугувати стільки ж як і звичайний джек. Подібна опція давно присутня в топових кабелях деяких виробників, але в комплекті навушників її можна зустріти не часто, так що це жирний плюс.

Курс Микросервисная архитектура.
програма, яка допоможе опанувати головні принципи розробки мікросервісної архітектури, щоби ви могли проєктувати незалежні сервіси, а потім інтегрувати їх в одну систему. Практики буде багато.
Отримати інформацію про курс

Дизайн та ергономіка FiiO FX15

Навушники виглядають дорого, але стримано. Хромовані металеві елементи добре вписуються в загальний стиль.

Добре, що вони мають напівпрозорий корпус, але, на мій погляд, їхні фейсплейти виглядають дешево, порівняно із загальною високою якістю навушників та кількості технологій що були застосовані при їхньому виробництві. Таке враження що на етапі додавання фейсплейту автор концепту вийшов за рамки запланованого бюджету і було вирішено реалізувати щось простіше.

Корпус виготовлено з фотополімеру на 3D-принтері. Біля MMCX-конекторів можна помітити компенсаторний отвір випромінювачів.

Багатожильний дріт разом із прозорим корпусом створює враження чогось незвичного. Кабель товстий та якісний, як того і потребують аудіофільські канони.

FiiO FX15

Ергономічно корпус частково повторює форму вушної раковини та є дуже зручним, при умові правильно підібраних амбушур. Посадка чіпка, завушини дроту фіксовані, навушниками цілком можна користуватися під час активних дій, особливо якщо замінити їхній масивний дріт на щось компактніше.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Також на корпусі знаходиться перемикач електростатичних випромінювачів.

 • On: Електростатичний драйвер увімкнено
 • — : Електростатичний драйвер вимкнено

FiiO FX15

Технічні характеристики FiiO FX15

Випромінювачі

10-мм динамічний випромінювач х1

Арматурний випромінювач х1

Електростатичний випромінювач х4

Кабель

MMCX

Срібний 8-жильний дріт

3,5 мм зі змінним 4,4 мм jack

Матеріал корпусу Акрил
Частотний діапазон 20 Гц-40 КГц
Імпеданс 24Ω
Чутливість 103 дБ
Вага 6 г (один навушник без кабелю)

Технології та особливості

FiiO FX15 нафаршировані купою технологічних рішень; деякі з яких зазвичай не використовуються у навушниках цього сегменту.

АЧХОгляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jackОгляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jackАмплітудно-частотна характеристика FiiO FX15:

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Електростатичні драйвери Sonion

Електростатичні драйвери відомі своїм високочастотним відтворенням деталей, але такі драйвери зазвичай використовуються в дорожчих IEM. У FiiO FX15 використовуються 4 електростатичні драйвери на канал, які забезпечують розширення на надвисоких частотах та швидко відтворюють кожну деталь, що позитивно впливає на загальне сприйняття звуку.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Середньо- і високочастотні динаміки Knowles

У FX15 використовується перевірений динамік Knowles ED-29689 зі збалансованим якорем для відтворення середніх і низьких частот, що забезпечує плавне, соковите і водночас деталізоване звучання. Крім того, команда розробників знизила чутливість цього динаміка коштом конструкції корпусу та інших методів. Це гарантує, що ВЧ- і електростатичний драйвери відтворюють свої частотні діапазони без взаємних перешкод – в результаті чого обидва драйвери працюють разом, гармонійно поєднуючись і забезпечуючи плавну загальну криву АЧХ.

Курс Англійської.
Вивчай англійську прямо зі свого смартфона за допомоги смарт-платформи.
Більше про курс

Динамічний випромінювач 10 мм

FX15 оснащено 10-мм динамічним драйвером DLC, обраним за його високу жорсткість, високий коефіцієнт демпфування та інші позитивні характеристики, що дає змогу драйверу відтворювати звук з високою деталізацією і водночас приємним для прослуховування мʼяким басом. А для того, щоб досягти гармонії між динамічним, низькочастотним і електростатичним драйверами, FiiO спеціально переробили структуру динамічного драйвера, що призвело до узгодженого звучання від низьких до надвисоких частот на кривій частотної характеристики FX15.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Акустична конструкція S.Turbo

Трисмуговий динамік FX15 має запатентовану акустичну конструкцію S.Turbo, призначену для відтворення низьких частот. В основі конструкції S.Turbo лежить подовжена низькочастотна звукова трубка, яка ефективно фільтрує високі частоти, що створюються динамічним драйвером, завдяки чому звучання низькочастотного динамічного драйвера і збалансованого арматурного драйвера середніх і високих частот плавно з’єднані та не заважають один одному.

Корпус надрукований на 3D-принтері 

Корпус FX15 виготовлено з використанням передового методу DLP-3D друку з точністю до 0,0375 мм, що гарантує, що кожен корпус FX15 буде точно відлитий, щоб забезпечити високу узгодженість звучання між усіма виготовленими навушниками. Крім того, корпус FX15 виготовлено зі світлочутливої смоли, яка має високу ударостійкість, що надає надійний захист електростатичних і арматурних драйверів.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Електростатичний перемикач

Перемикач, який вмикає і вимикає драйвери, дозволяє миттєво відчути вплив електростатичних випромінювачів на музику.

8-жильний кабель з 224 дротів

FX15 постачається з кабелем з високочистого срібла загальною кількістю у 224 дроти, розділеними на 8 жил по 28 дротів у кожній. Кожна жила має незалежну ізоляцію, а сам кабель має обплетення Litz. Зовнішня оболонка виготовлена з екологічно чистого TPU, що не тільки дозволяє кабелю виглядати більш яскраво і прозоро, але й краще захищає його від пожовтіння і затвердіння.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Звук FiiO FX15

Навушники звучать дуже детально та насичено. Особливо помітна якісна побудова сцени та масштаб звучання якого не очікуєш від внутрішньоканальної моделі в ціновому діапазоні до $1000. Вони чудово відтворюють ембіент і точне розміщення інструментів на сцені та демонструють чудову якість по всьому частотному спектру, особливо на верхніх частотах.

Курс Англійської.
Подолай мовний бар'єр та розширюй коло друзів на розмовних клубах.
Дізнатись про курс

У верхньому частотному діапазоні FiiO FX15 показують максимальну деталізацію, відрізняючись м’якою подачею і дуже виразним відтворенням другорядних елементів. Така прискіплива увага до деталей виявляє всі нюанси в треках, посилюючи ефект від високоякісних записів. Звучання електростатичних випромінювачів особливо помітно при відтворенні струнних та духових інструментів, а також тарілок в ударних партіях.

Середні частоти на високому рівні та демонструють багату інформативність і мелодійність звучання. Більшість інструментів звучать природно, створюючи реалістичне враження від прослуховування.

Басовий компонент багатий і текстурований, що, крім якісних низьких частот, також позитивно впливає на відчуття обʼєму запису.

З точки зору жанрової універсальності FiiO FX15 дуже адаптивні та універсальні, особливо в парі з високоякісним джерелом звуку. Навушники абсолютно не вибагливі до підсилення та загалом до джерела, але помітно краще звучать по балансному 4,4 mm jack.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Перемикач електростатичних випромінювачів

Весь попередній опис звучання стосується виключно режиму в якому електростатичні випромінювачі працюють. Якщо їх вимкнути суттєво просідають високі частоти, втрачаючи більшу частку інформативності та легкості, а також, що доволі неочікувано, погіршується якість басів, які стають менш насиченими та виразними. Відчуття обʼємності звуку також суттєво просідає.

На мій погляд, така опція була додана скоріше для демонстрації можливостей електростатів, оскільки повноцінне звучання навушників – це саме режим з увімкненими електростатичними драйверами. Так що я не бачу сенсу рекомендувати їх до прослуховування без їхньої участі, оскільки так можна суттєво зіпсувати собі враження від моделі.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Під час тестування використовував наступні пристрої: ЦАП Chord Mojo 2, аудіоплеєри Astell&Kern A&norma SR35 та FiiO M15S, а також стаціонарний ЦАП з підсилювачем FiiO R7. Як вже було зазначено, навушники не надто чутливі до джерела звуку, тому кардинальної різниці навіть при зміні джерела непомітно, що приємно дивує, зважаючі на вибагливість електростатів.

Ціна та конкуренти

Станом на сьогодні ціна навушників FiiO FX15 становить 30 592 грн. Наступну модель цього ж бренду FiiO FDX наразі можна придбати за 23 700 грн, хоча на старті продажів вона була суттєво дорожче за новинку.

В тому ж ціновому діапазоні наразі знаходяться Campfire Audio Ara за 30 000 грн та Campfire Audio Dorado 2020 (саме версія 20-го року) за 29 000 грн.

Також можна розглянути арматурні Shure AONIC 5 за 24 800 грн та динамічні Sennheiser IE 500 Pro за 25 000 грн.

Огляд навушників FiiO FX15: електростатичні випромінювачі із вбудованим перемикачем та змінні audio jack

Висновок:

Це якісна та дуже конкурентоспроможна модель, характер звуку та інформативність якої перевершує очікування – FiiO FX15 звучать набагато дорожче своєї вартості та точно заслуговують на увагу.

Бонусів моделі додає їхня універсальність та відносна невибагливість до джерела і підсилювача. Також приємною особливістю є змінні audio jack та багатий комплект з великою варіативністю аксесуарів.

До мінусів можна віднести хіба що субʼєктивне сприйняття дизайну, і те не всієї моделі, а тільки фейсплейтів, та надто масивний дріт, в якого попри це купа шанувальників.

Купити в Portativ.ua

Виражаємо подяку магазину Portativ за надані на огляд навушники FiiO FX15

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: