Статті Кіно 01.10.2023 о 10:00 comment views icon

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg

Денис Федорук

Автор статей та рецензій

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

З 28 вересня в кінотеатрах стартував науково-фантастичний бойовик «Творець», який розповідає про невтішне майбутнє, де відбувається війна між людством та роботами, керованими вороже налаштованим ШІ. Про фільми на цю тему ми вже писали раніше, а зараз вирішили згадати про культове залізяччя (і не тільки) — легендарних андроїдів, кіборгів та роботів. У коментарях доповнюйте список своїми улюбленцями та поділіться, чим саме зумовлений ваш вибір.

Людина-машина

Фільм: «Метрополіс» (1927)
Тип: гіноїд
Акторка: Бригітта Гельм

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

Щоб осягнути усю велич класики наукової фантастики «Метрополіс» Фріца Ланга, не вистачить і окремої статті. Та одним з найцікавіших моментів цієї епічної антиутопії стала поява Людини-машини, яку ще іноді називають Лже-Марія.

Гіноїд постає вкрай ефективним засобом впливу на маси, а сам Ланг асоціює її з Вавилонською блудницею. Людина-машина стала культовим образом і одним із перших андроїдів у світовому кінематографі. На той час її присутність на екрані виглядала неймовірно, зокрема, завдяки спецефектам, як, наприклад, сцена перевтілення робота у подобу молодої жінки.

Цей епізод був виконаний за допомогою мультиекспозиції, а сам костюм, розроблений архітектором Вальтером Шульце-Міттендорфом, виготовлено зі спеціального пластику. Акторці Бригітті Гельм довелося пролежати у гіпсовій формі кілька годин, щоб матеріал набув необхідні пропорції. В результаті світ отримав незабутній образ, який ще неодноразово згадуватиметься у попкультурі.

R2-D2 та C3-PO

Фільми: «Зоряні війни» — оригінальна трилогія (1977—1983), трилогія приквелів (1999—2005), трилогія сиквелів (2015—2019) та побічні проєкти;
Тип: астромеханічний та протокольний дроїди
Актори: Кенні Бейкер, Джиммі Ві, Ентоні Деніелс

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

Двоє нерозлучних друзів, дроїди R2-D2 та C3-PO, стали невіддільною частиною пригод у далекій-далекій галактиці. Перший трохи нагадує космічний пилотяг, але його зовнішність оманлива, адже цей малюк виявляється надзвичайно корисним помічником у ключові моменти подій, від яких залежить доля усієї галактики.

Курс Англійської.
Навчання для різних цілей та рівнів: робоча англійська, початковий рівень, курси для дітей та підлітків.
Дізнатись про курс

Другий був натхненний вищезгаданою Людиною-машиною (схожість очевидна), хизується тим, що може «вільно спілкуватися шістьма мільйонами способів» та не втомлюється повторювати про приреченість тих чи інших задумів.

Обидва культові персонажі входять в Зал слави роботів та є улюбленцями мільйонів прихильників космічної саги, а їхній вплив на попкультуру важко переоцінити.

Рой Батті

Фільм: «Той, хто біжить по лезу» (1982)
Тип: реплікант моделі Nexus-6
Актор: Рутгер Гауер

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

Усе, чого хотів реплікант Рой Батті — продовжити своє існування (чи все ж таки життя?). Але персонаж, якого важко назвати однозначним лиходієм у культовому «Той, хто біжить по лезу» Рідлі Скотта, був приречений, адже термін його надкороткого життя невідворотно спливав.

Цю роль можна назвати однією з найвизначніших у кар’єрі Рутгера Гауера, а його фінальний монолог «Сльози на дощі», що складається усього лиш з 42 слів, набув не менш культового статусу, ніж власне сам фільм. Примітно, що перед зніманнями актор дещо змінив початковий текст, написаний сценаристом Девідом Піплзом, і саме його варіант залишився у кадрі.

Рутгер Гауер помер у 2019 році, як і його персонаж. Але саме завдяки майстерному перевтіленню та імпровізаційній роботі актора образ Роя Батті навіки залишиться безсмертним.

Еш та Бішоп

Фільми: «Чужий» (1979), «Чужі» (1986), «Чужий 3» (1992)
Тип: Еш — андроїд моделі Hyperdyne Systems 120-A/2, Бішоп — андроїд моделі 341-В
Актори: Ієн Голм, Ленс Генріксен

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

Протилежні сторони впливу андроїдів на долю людини якісно показані у франшизі «Чужий». Якщо для Еша людське життя нічого не варте, то Бішоп готовий буквально розірватися на частини, щоб захистити людину.

У культовому космогорорі Рідлі Скотта Еша зіграв Ієн Голм, а в сцені, де фігурує відірвана голова робота, режисеру доводилось підливати молоко у рот актора в кожному дублі. У сиквелі Джеймса Кемерона, котрий віддав перевагу динамічному бойовику над поступовим саспенсом, роль андроїда виконав Ленс Генріксен.

На відміну від Еша, про якого спочатку навіть не було відомо, що він — не людина, Бішоп виявився дуже корисним членом екіпажу космічного корабля «Сулако» та неодноразово допомагав героям у скрутних ситуаціях. Та головне — йому вдалося завоювати довіру не тільки вороже налаштованої Елен Ріплі, але й глядача.

Термінатор Т-800/850 та Т-1000

Фільми: «Термінатор» (1984), «Термінатор 2: Судний день» (1991), «Термінатор 3: Повстання машин» (2003), «Термінатор: Спасіння прийде» (2009), «Термінатор: Генезис» (2015), «Термінатор: Фатум» (2019)
Тип: термінатор моделі Cyberdyne Systems 101 серії 800/850, рідкометалічний термінатор серії 1000
Актори: Арнольд Шварценеггер, Роберт Патрік, Лі Бьон Хон

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

Коли недружній термінатор з живою плоттю поверх металевого ендоскелету увірвався з постапокаліптичного майбутнього в мирний Лос-Анджелес 1984 року, життя звичайної офіціантки Сари Коннор перевернулося догори дриґом. Дівчині довелося перекваліфікуватися у спеціалістку з перетворення кіборгів на купу металолому, а самому Залізному Арні «переосмислити» власну поведінку в наступних місіях.

Курс QA .
Це хороший спосіб розвитку вашої кар'єри в IT-індустрії. Після проходження курсу Mate гарантує вам офер мрії.
Ознайомитись з курсом

Після переходу на «світлу» сторону йому доведеться зіштовхнутися з ворогом куди потужнішим, ніж він сам — рідкометалевою потворою Т-1000. Цей спеціаліст з мімікрії наводить жах так само вміло, як і посміхається у якості привітного поліціянта.

Принципове як ніколи протистояння двох породжень ворожого «Скайнету» справедливо вважається культовою класикою науково-фантастичного бойовика. Дотягнутися до такої вершини численні послідовники не мали жодного шансу.

Робокоп

Фільми: «Робокоп» (1987), «Робокоп 2» (1990), «Робокоп 3» (1992), «Робокоп» (2014)
Тип: кіборг на базі людської ЦНС
Актори: Пітер Веллер, Роберт Джон Берк, Юель Кіннаман

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

Разом зі своєю новою напарницею Енн Льюїс офіцер поліції Детройту Алекс Мерфі вирішив дати бій банді злочинців під керівництвом Кларенса Боддікера. Та сили були нерівні. В результаті жорстокі бандити зробили з тіла Мерфі нашпиговане свинцем решето, а всемогутня корпорація ОСР скористалася можливістю та відродила померлого у подобі кіборга Робокопа.

Цей бойовик Пола Верховена — ще один приклад видатної фантастики родом з 80-х. Він отримав цікаві філософські підтексти та приховану сатиричну, яка разюче відрізняла фільм від насиченого саспенсом «Термінатора», що вийшов трьома роками раніше. Титульному персонажу, як і фільму, теж судилося стати культовим. Адже Алекс Мерфі навіть за металевими обладунками виглядав набагато людянішим, ніж більшість представників роду людського навколо нього.

Не забуваємо і про «важковаговика» ЕD-209 з його «курячими ніжками» та незмінно загрозливим «у вас є 20 секунд, щоб підкоритися». Рімейк 2014 року намагався освіжити давно знайому історію та апгрейднути власне робокопівський костюм, проте був безмежно далеким від того, щоб вписати своє ім’я в історію науково-фантастичного кіно.

Ендрю

Фільм: «Двохсотрічна людина» (1999)
Тип: робот моделі NDR-114
Актор: Робін Вільямс

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

В епоху надзвичайного стрибка новітніх технологій роботи стають незамінними помічниками людей. Ось і родина Мартінів бере собі у якості домогосподарки залізяку NDR-114, яка отримує ім’я Ендрю. Та згодом з’ясовується, що у нього є творчі здібності та почуття, що не тільки наближає його до людини, але й робить повноцінним членом сім’ї.

Курс Комерційний директор.
Зосередження на практичних завданнях та послідовному аналізі проектів замість великої теорії. Реалізуй свої мрії про керівну посаду після завершення курсу.
Дізнатись програму

Очевидно, що робот у виконанні Робіна Вільямса не міг бути інакшим, окрім як хлопцем доброзичливим та чуйним. Та головне, що він став людяним не тільки зовні, як, наприклад, той же Термінатор, а й всередині.

Фільм Кріса Коламбуса, знятий за однойменною повістю Айзека Азімова та романом «Позитронна людина» у співавторстві Азімова з Робертом Сілвербергом, подарував світу один з найбільш зворушливих робообразів.

Залізний велетень

Фільм: «Залізний велетень» (1999)
Тип: робот інопланетного походження
Актор: Він Дизель (озвучення)

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

У другій половині 50-х минулого століття на Землю буквально падає величезний робот, який втрачає пам’ять, але, як не дивно, вміє відчувати, а значить — неодмінно має душу. Розгубленого прибульця виявляє (і навіть рятує від удару електричним струмом) юний житель найближчого містечка Гоґарт Г’юз, і вже скоро двоє таких різних, але однаково самотніх героя стають нерозлучними друзями.

Залізний велетень — персонаж культового мультфільму, заснованого на романі «Залізна людина» Теда Г’юза. Сюжет сповнений теплої сентиментальності спілбергівського штибу, та разом з тим мультфільм призначений не тільки для дітей. Він показує божевілля на тлі холодної війни з усіма його наслідками: страхом перед атомною бомбою, совітським супутником-шпигуном, загрозою, що надходить від комуністичного режиму тощо.

Сьогодні ж історія виглядає навіть більш актуально, ніж в часи виходу стрічки на екрани. А сам металевий прибулець з грубим голосом Віна Дизеля транслює цілком чіткий посил: цей світ врятує не смертоносна зброя (створена в т.ч. внаслідок гонитви озброєнь), а С̶у̶п̶е̶р̶м̶е̶н той, у кого добре серце.

Бамблбі

Фільми: «Трансформери» (2007), «Трансформери: Помста полеглих» (2009), «Трансформери 3» (2011), «Трансформери: Час вимирання» (2014), «Трансформери: Останній лицар» (2017), «Бамблбі» (2018), «Трансформери: Час Звіроботів» (2023)
Тип: робот інопланетного походження, Автобот

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

Бамблбі то справжній краш у кіновсесвіті Трансформерів. Напевно, це наймиліший робот серед усіх дійових осіб з планети Кібертрон, і саме тому його так полюбляють юні глядачі. Мало того, що цей експерт з радіохітів доклав чимало зусиль, щоб врятувати Землю від мерзенних Десептиконів, то він ще й допоміг смиканому підлітку Сему Вітвікі завоювати найгарнішу дівчину в околиці. А це завданнячко куди складніше.

Бі з’явився у всіх без виключення фільмах франшизи (+ мультсеріали), а у 2018 році навіть отримав сольний виступ. Стрічка виявилася досить успішною, не в останню чергу завдяки слідуванню тропу з «Інопланетянина» та «Залізного велетня», коли прибулець знаходить друга в особі простої дитини. Це додало механізованій серії яскравого емоційного забарвлення, якого їй так не вистачало раніше.

Ейва

Фільм: «Ex Machina» (2014)
Тип: гіноїд
Акторка: Алісія Вікандер

Топ 10 роботів, кіборгів та андроїдів у кіно

У режисерському дебюті сценариста та письменника Алекса Ґарленда перед-глядачем постає дівчина-андроїд з символічним ім’ям Ейва. Вона володіє величезним потенціалом та симпатичним личком Алісії Вікандер. Тож не дивно, що скромний програміст Калеб дозволив собі проявити почуття до синтетичної пані, створеної його босом-мільярдером Нейтаном.

До фільму Ґарленда можна ставитись по-різному, адже ця вдумлива фантастика пропонує медитативне споглядання замість динамічних сцен. Втім, образ Вікандер чітко закарбовується у пам’яті та викликає когнітивний дисонанс. Вона — творіння у рівній мірі досконале, таємниче та зловісне. В якийсь момент і глядач має усі шанси піддатися химерному очаруванню Ейви — а дарма.

Як і Лже-Марія, ця жіночка вдало маніпулює чоловіками. Різниця в тому, що героїня Брігітти Гельм була запрограмована на таку поведінку, а от Ейва діє, виходячи з власних міркувань. Не інакше як прояв технологічної сингулярності у всій своїй безжальній красі.

Завантаження коментарів...

Нові дописи

Дописи
Думки вслух: чому ChatGPT не знищив копірайтинг
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/Snymok-01.02.2023-v-12.59-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/Snymok-01.02.2023-v-12.59-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/Snymok-01.02.2023-v-12.59-150x150.jpg

Роман

Кріпак-фрілансер

Дописи
Як ефективно керувати витратами на хмарну інфраструктуру
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/125790864-150x150.jpg

Андрій Михайленко

Colobridge GmbH, Chief Operating Officer

Дописи
«Кіновсесвіт Marvel» йде на дно… Це кінцева зупинка?!»
author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/Head_Odysseus_MAR_Sperlonga-150x150.jpg

Odysseus

Міфічний персонаж

Загрузити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: