Наука та космос Новини 19.05.2022 о 16:28

Астронавту Міжнародної космічної станції до шолому потрапила вода — NASA призупинило виходи у відкритий космос на час розслідування

Тетяна Нечет

Автор новин

Під час останнього виходу у відкритий космос з американського сегмента Міжнародної космічної станції (МКС) 23 березня за участю астронавта NASA Раджі Чарі та астронавта Європейського космічного агентства (ЄКА) Матіаса Маурера, в останнього сталася НП. Наприкінці майже семигодинного виходу він повідомив, що всередині його шолома накопичилася рідина з системи охолодження. Хоча тонкий шар води від 20 до 25 сантиметрів у поперечнику не мав для нього безпосередньої загрози, це може вказувати на проблеми зі скафандрами.

На засіданні Консультативної групи з аерокосмічної безпеки NASA (ASAP) 12 травня Сюзан Хелмс, колишній астронавт, заявила, що агентство «забороняє» вхід/вихід у відкритий космос під час розслідування інциденту. Про це повідомляє видання SpaceNews.

«NASA оцінює рівень ризику скафандрів, що старіють. EMU в даний час не використовуються для запланованих виходів у відкритий космос в очікуванні на результати розслідування», — сказала вона.

Extravehicular Mobility Unit або EMU — скафандр, який використовується астронавтами NASA для виходу у відкритий космос з МКС.

На брифінгу 17 травня, присвяченому майбутнім льотним випробуванням Boeing CST-100 без екіпажу, Дана Вайгель, заступник керівника програми МКС у NASA, підтвердила тимчасову заборону планових виходів у відкритий космос.

На цей час розслідування не виявило ознак протікання шолома. За її словами, сам скафандр не можна буде докладно вивчити, доки він не потрапить на Землю. NASA планує забрати скафандр з МКС під час наступної вантажної місії SpaceX Dragon, яка запланована на початок червня.

Вайгель додала, що NASA розгляне можливість непередбачених виходів у відкритий космос. Тому місія Crew-4 доставила кілька вологопоглинаючих прокладок для розміщення всередині шолома. Ще 16 буде доставлено в рамках місії Starliner.

Березневий інцидент був не таким серйозним, як у 2013 році. Тоді вода просочилася до шолома астронавта ЄКА Луки Пармітано на самому початку його виходу у відкритий космос. Він зміг щасливо повернутися в шлюз, але за цей час у шоломі набралося близько півтора літра води, через що йому стало важко дихати.

Витоки води періодичної трапляються протягом багатьох років. Вайгель вважає, що це є промовистою ознакою того, що термін служби EMU десятирічної давності добігає кінця. Заміна костюмів давно є проблемою. NASA зосереджено на новому скафандрі під назвою xEMU для місячних місій Artemis та запропонувало заходи щодо продовження терміну служби нинішніх скафандрів на МКС до 2028 року.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: