Новини Блокчейн 19.07.2022 о 16:38

$300 млн за добу: майнери продають Bitcoin і йдуть із бізнесу, намагаючись вийти у плюс

https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png

Вадим Карпусь

Автор новин

Аналітична компанія CryptoQuant підготувала звіт, з якого випливає, що криптомайнери прагнуть якнайшвидше розпрощатися зі своїми Bitcoin-позиціями. Іншими словами, майнери екстрено розпродують криптовалюту.

Курс Мікросервісна архітектура
Опануєте головні принципи розробки мікросервісної архітектури та навчиться проєктувати незалежні сервіси.
Отримати інформацію про курс

Так, наприкінці минулого тижня протягом 24 годин із гаманців криптомайнерів було переведено 14 тис. біткойнів на суму понад $300 млн за нинішнім курсом. За останні кілька тижнів майнери скинули найбільшу кількість біткойнів із січня 2021 року. Це називається «капітуляція майнерів» і зазвичай вказує на те, що майнери готуються продати свої раніше видобуті монети, щоб покрити поточні витрати на майнінг.

Наразі вартість Bitcoin складає близько $21,6 тис. Протягом останніх кількох місяців ціна криптовалюти постійно знижується. У порівнянні з максимальними значеннями (близько $69 тис. станом на листопад 2021 року) вартість биткойна впала приблизно на 70%. Тим часом інфляція знаходиться на піку, а вартість енергії б’є рекорди, оскільки росія продовжує війну проти України.

Зниження вартості Bitcoin та збільшення витрат на енергію скорочують розмір прибутку для майнерів. Тому деякі з них продають біткойни за поточними цінами, щоб спробувати знизити ризик подальшого скорочення прибутку. А в деяких випадках майнери вже стикаються зі збитками.

«З огляду на зростання вартості електроенергії та різке падіння ціни біткойну, вартість видобутку біткойну може бути вищою, ніж його ціна для деяких майнерів», — написав аналітик Citi Джозеф Аюб у замітці від 5 липня.

Ситуація, що склалася, по-різному впливає на майнерів. Дрібні гравці змушені припиняти майнінг, щоб мінімізувати збитки або зберегти хоча б частину прибутку. Але для багатьох великих майнерів видобуток Bitcoin все ще залишається вигідним та високомаржинальним. Через вихід з бізнесу частини майнерів спостерігається зниження загального хешрейту мережі. За останній місяць він знизився на 15%. Отже, знижується і конкуренція за видобуток бікойнів, і навіть зменшується кількість енергії, необхідної для видобутку однієї монети. Зрештою, це добре для великих майнерів, які можуть дозволити собі пережити спад.

Джерело: cnbc


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: