Блокчейн

DeFi платформа Solend проголосувала за примусове вилучення активів кита, але потім відмовилася від цієї ідеї

DeFi платформа Solend проголосувала за примусове вилучення активів кита, але потім відмовилася від цієї ідеї

Платформа децентралізованого фінансування Solend, заснована на базі блокчейну Solana, зіткнулася з проблемою, коли в руках одного учасника виявилася «надзвичайно велика маржинальна позиція». Це потенційно наражає на ризик протокол і його користувачів. У найгіршому випадку це може призвести до «безнадійного зобов’язання», а також «викликати хаос, створивши навантаження на мережу Solana».

Один обліковий запис вніс у Solend 5,7 млн ​​токенів sol, що становить понад 95% депозитів. Водночас цей обліковий запис зайняв $108 млн у стейблкоінах USDC та ефірі. Ситуація, що склалася, створює ризики для всіх учасників платформи, оскільки будь-яка спроба вивести кошти при таких обсягах може призвести до дефолту.

Щоб уникнути таких плачевних наслідків, було проведено голосування щодо надання надзвичайних повноважень Solend Labs з управління обліковим записом кита. Фактично, в рамках голосування було схвалено ідею ліквідації активів кита за допомогою «позабіржових» транзакцій, а не біржових угод. Це пояснюється доброю метою – щоб уникнути можливого каскаду ліквідації.

Однак такий безпрецедентний крок у світі DeFi викликав масу критики. В результаті протокол Solend запустив ще одне голосування з управління, щоб вирішити долю нещодавно схвалених надзвичайних повноважень для доступу до гаманця кита. Друге голосування зібрало достатньо голосів, щоб скасувати рішення першого голосування. З урахуванням результатів нового голосування платформа Solend змушена шукати інше рішення, не пов’язане з примусовим захопленням облікового запису. Крім того, збільшується час проведення голосувань з управління до одного дня.

Курс
БІЗНЕС-АНАЛІТИК В IT
Опануйте професію бізнес-аналітика в ІТ та заробляйте від $700 на початку кар’єри.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
analiticIT

Таким чином, платформа опинилася перед дилемою з двома поганими виходами. Якщо Solend заволодіє гаманцем кита, це може врятувати Solana від краху DeFi. Однак це показало б, що активи можуть бути конфісковані на платформі, що може спричинити бойкот. З іншого боку, якщо команда Solend не зможе знизити ризики, пов’язані з обліковим записом кита, це може спричинити крах Solana, що спричинить сильне падіння ціни SOL.

Джерело: cnbc, cointelegraph


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: