Новини Military Tech 23.11.2023 о 16:34 comment views icon

Дрони-вбивці як в Oblivion: Пентагон схильний дозволити ШІ-зброю, яка самостійно схвалюватиме вбивство людини

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин ITC.ua

Дрони-вбивці як в Oblivion: Пентагон схильний дозволити ШІ-зброю, яка самостійно схвалюватиме вбивство людини

Керована штучним інтелектом зброя, яка зможе приймати автономні рішення, все ближче до реальності, повідомляє The New York Times.

Нині подібні розробки є в США, Китаї та Ізраїлі, але критики стривожені можливим рішенням дозволити машинам без участі людей схвалювати вбивства. Кілька урядів в ООН лобіюють обов’язкову резолюцію, що обмежить використання дронів-вбивць зі штучним інтелектом — тоді як США входить до групи (включно з Австралією, Ізраїлем та росією), яка опирається цьому кроку.

На початку року стало відомо, що Пентагон працює над розгортанням тисяч безпілотних літальних апаратів із підтримкою штучного інтелекту. У серпневій промові заступниця міністра оборони Кетлін Хікс заявила, що подібні технології дозволять США компенсувати чисельну перевагу Народно-визвольної армії Китаю у зброї та людях.

«Ми протистоятимемо власною масою, але нашу буде важче планувати, важче вразити, важче перемогти», — сказала вона Reuters.

Френк Кендалл, міністр військово-повітряних сил США, наполягає на тому, що дрони зі штучним інтелектом повинні мати здатність приймати летальні рішення, але під наглядом людини.

«Не думаю, що люди, з якими ми боротимемося, не робитимуть цього. Вони отримають величезну перевагу, якщо ми накладемо це обмеження на себе».

Україна тим часом вже розгорнула на полі бою дрони, керовані штучним інтелектом, що допомагає зброї залишатися зафіксованим на своїй цілі, навіть якщо апарат втрачає контакт з оператором через РЕБ або особливості рельєфу.

Оновлено: Скайнет «відкладається» — безпілотник з ШІ не «вбивав» оператора за відмову знищити ворожі об’єкти у симуляції ВПС США

Курс Python.
Python дозволяє тобі не тільки розробляти сайти та займатись аналітикою даних, а ще й будувати алгоритми, тестувати програми та навіть створювати штучні інтелекти. Стань різноплановим фахівцем!
Дійзнайтеся більше

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: