Новини Бізнес 26.04.2023 о 17:49

Хмарний бізнес Google вперше за 3 роки отримав прибуток, а рекламні доходи YouTube падають вже третій поспіль квартал — звіт Alphabet

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Alphabet каже, що хмарний підрозділ Google отримав $191 млн операційного доходу – при загальних доходах $7,45 млрд в першому кварталі 2023 року. У минулому кварталі підрозділ звітував про збитки у розмірі $706 млн при доході у $5,82 млрд.

Курс DATA ANALYST.
Ставайте дата аналітоком з нуля, всього за 4 місяці!
Більше про курс

Хмарний бізнес Google складається з Google Cloud Platform, яка надає послуги оренди хмарної інфраструктури для компаній та передплат на програмне забезпечення Google Workspace. Загалом на підрозділ припадає 10% загального доходу Alphabet.

Amazon Web Services популяризував ринок хмарної інфраструктури у середині 2000-х років і приносив прибутки кожного кварталу з 2014 року. Microsoft, другий за величиною гравець у галузі, не повідомляє дані про прибутковість свого підрозділу Azure. Alphabet почала оприлюднювати доходи від хмарних технологій у 2020 році, а наступного року почала надавати інформацію про масштаб своїх операційних збитків.

У лютому Google оголосила про плани «ділити робочі столи між співробітниками» з метою скорочення витрат в п’яти найбільших офісах хмарного підрозділу компанії.

Разом з тим дохід від реклами YouTube впав на 2,6% порівняно з минулим роком, оскільки рекламодавці почали відмовлятися від послуг платформи через економічну нестабільність – у першому фінансовому кварталі 2023 року відеоплатформа отримала лише $6,69 млрд доходу від реклами порівняно з $6,87 млрд за той самий період минулого року.

Зниження доходу від реклами в YouTube фіксується вже третій квартал поспіль, що викликає занепокоєння у творців контенту, які покладаються на монетизацію для заробітку. У компанії заспокоюють авторів успішною роботою функцій коротких відео Shorts.

«Минулого року кількість каналів, які щодня завантажували відео в Shorts, зросла на понад 80%. Ті, хто щотижня публікував короткі ролики, побачили, що більшість нових підписників на канал приходять саме через Shorts», – сказав Сундар Пічаї, генеральний директор Google й Alphabet.

Оскільки платформа зазнає гострої конкуренції з боку таких платформ як TikTok, компанія продовжує зосереджуватися на Shorts, щоб прискорити своє зростання. У листопаді 2022 року YouTube дозволив переглядати Shorts на смарттелевізорах, а у лютому оголосив, що розділ з короткими відео досяг 50 мільярдів щоденних переглядів.

Курс «Фінансовий менеджер».
Від операційки до ухвалення рішень.
Хочу на курс

«Ми бачимо високий час перегляду, зростання… монетизація також добре прогресує. Люди все частіше залучаються до реклами в Shorts і здійснюють конверсії», – додав Філіп Шиндлер, бізнес-директор Google.

YouTube також підтвердив плани активізувати свої зусилля для того, щоб зробити відеоплатформу більш доступною для покупок. Минулого року компанія співпрацювала з Shopify, щоб дозволити користувачам YouTube і продавцям показувати продукти на своїх каналах. У листопаді компанія підтвердила, що планує додати в Shorts функції покупок.

Загальний дохід Alphabet у першому кварталі 2023 року склав $69,8 млрд – на 3% більше, ніж за той самий період минулого року.

У лютому генеральна директорка YouTube Сьюзен Войчицькі залишила свою посаду і стала консультантом в Google й Alphabet. Керівником відеоплатформи призначили Ніла Мохана, директора із продуктів.

У січні Alphabet скоротила 6% своєї робочої сили – близько 12 000 працівників.

Джерело: CNBC, Techspot


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: