Новини Наука та космос 06.05.2022 о 08:45

Канада хоче карати за злочини у космосі

Тетяна Нечет

Автор новин

Законопроєкт про бюджет, що містить поправку до космічного закону про Місяць, пройшов перше читання 29 квітня в Палаті громад Канади. Поправка до Кримінального кодексу Канади згадується у розділі 18 законопроєкту C-19 під назвою «Закон про реалізацію цивільної угоди про місячні шлюзи». У ньому пропонується карати за «дію чи бездіяльність», які на канадській землі вважалися б кримінальним правопорушенням, навіть у космосі. Про це пише Space.com.

Поверхня Місяця, космічна станція Gateway, шлях від неї й до неї підпадають під дію запропонованого закону, внаслідок чого канадці у цій локації можуть підлягати переслідуванню за можливі злочини. Канада стала першою країною, яка підписала угоду Artemis з США у 2019 році.

Угода, підтверджена договором у 2020 році, передбачає постачання Канадою роботизованого маніпулятора Canadarm3 для навколомісячної космічної станції Lunar Gateway в обмін на доступ до космосу. Договором передбачено місце астронавта на борту корабля Artemis 2, який буде запущено у 2024 році.

Закон про виконання бюджету, що містить запропоновані правові зміни, спрямований на підтвердження бюджету на 2022 рік, який уряд Канади подав 7 квітня. Якщо цей розділ космічного права буде ратифікований, це матиме широкі наслідки для міжнародної юрисдикції боротьби зі злочинністю в космосі.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: