Новини Авто 25.04.2025 о 14:51 comment views icon

Мороз не проблема: революційне покриття для батарей в електрокарах пришвидшує зарядку на 500% за -10°С

author avatar

Олександр Федоткін

Автор новин та статей

Мороз не проблема: революційне покриття для батарей в електрокарах пришвидшує зарядку на 500% за -10°С
Depositphotos
Розділ Технології виходить за підтримки

Науковці з Мічиганського університету у США розробили покриття для батарей електрокарів, що дозволяє їм заряджатись на 500% швидше за низьких температур.

Результати нового дослідження демонструють, що покриття акумуляторів тонким шаром з борату-карбонату літію може підвищити швидкість зарядки на 500% за температур до –10°С. Низькі температури обмежують швидкість заряджання і знижують загальну енергоефективність через хімічні процеси, що відбуваються під час заряджання.

«Дослідникам вдалося одночасно досягти надзвичайно швидкого заряджання при низьких температурах, не жертвуючи при цьому щільністю енергії літій-іонного акумулятора», — пояснює один з авторів дослідження, доцент кафедри машинобудування та матеріалознавства Мічиганського університету Ніл Дасгупта. 

Принцип роботи Li-ion-батарей полягає у переміщенні іонів літію між двома електродами (анодом і катодом) у електроліті між ними. Однак за низьких температур рідкий електроліт загусає, ускладнюючи переміщення електричних зарядів, що збільшує тривалість заряджання.

Цю проблему намагались вирішити за рахунок збільшення товщини електродів, або зміни структури у самих акумуляторах. Однак це ще більше ускладнило проблему. У попередньому дослідженні, опублікованому у 2020 році, інженери з Мічиганського університету розробили те, що назвали «новими каналами» в анодах, які приймають іони літію під час зарядки і відправляють заряджені електрони до катоду.

Мороз не проблема: революційне покриття для батарей в електрокарах пришвидшує зарядку на 500% за -10°С
Joule

Для створення цих каналів науковці використали лазери, щоб створити отвори у графітових шарах анода. Це дозволило іонам літію рухатись швидше. Однак за низьких температур такий підхід призводив до накопичення іонів літію на аноді. Це ускладнювало взаємодію електрода з електролітом.

Щоб запобігти утворенню цього шару, у новому дослідженні науковці покрили батарею матеріалом завтовшки 20 нанометрів із борату-карбонату літію. Попередні дослідження підтвердили, що цей матеріал здатен прискорити рух іонів літію. 

Покриття у поєднанні з технологією каналів забезпечило 500% збільшення ефективності зарядки при низьких температурах. Акумулятори, модифіковані з використанням цих технологій, також зберегли 97% своєї ємності навіть при швидкій зарядці до 100 разів при мінусових температурах.

CATL випустила нові батареї для електрокарів — швидкість зарядки до 1,3 МВт навіть за -10°С

Результати дослідження були опубліковані у журналі Joule

Джерело: LiveScience

Розділ Технології виходить за підтримки

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% украі‌нською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологіи‌ та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців.


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: