Новини Наука та космос 02.11.2023 о 15:15 comment views icon

NASA починає тестувати космоплан Dream Chaser від Sierra Space перед його дебютом у квітні

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg

Юрій Орос

Автор новин

NASA починає тестувати космоплан Dream Chaser від Sierra Space перед його дебютом у квітні

Перший космічний літак Dream Chaser від Sierra Space, починає виглядати майже готовим до орбітального польоту. Його складані крила та фюзеляж вкриті спеціальною теплоізолювальною керамічною плиткою, яка захистить композитну конструкцію космічного корабля при вході в атмосферу під час повернення на Землю.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Усередині космічного корабля встановлюють фінальні канали для системи контролю середовища, яка зробить герметичний відсік Dream Chaser придатним для астронавтів на Міжнародній космічній станції. Завдання Dream Chaser — перевозити вантажі до дослідницького комплексу (МКС), чия орбіта знаходиться на висоті близько 385 кілометрів над Землею та повертатися додому з іншим вантажем. Він стартуватиме на традиційній ракеті, маневруватиме в космосі наче супутник, а потім приземлятиметься на злітно-посадкову смугу.

NASA починає тестувати космоплан Dream Chaser від Sierra Space перед його дебютом у квітні

Космоліт виробляється на заводі Sierra Space в Луїсвіллі, штат Колорадо, на північний захід від Денвера, передає Arstechnica. За кілька тижнів космічний літак Dream Chaser з позивним Tenacity та серійним номером DC-101 направиться на базу NASA в Огайо для проведення випробувань, щоб довести, що він може витримати суворі умови космічного польоту.

Dream Chaser повинен втілювати бачення майбутнього космічних польотів, поєднуючи в собі елементи ракет і літаків. NASA майже безперервно вивчає або літає на космічних літаках з моменту заснування агенції, а військові були великими шанувальниками космічних літаків протягом майже 60 років. Virgin Galactic експлуатує суборбітальний космічний літак для космічних туристів і дослідницьких польотів.

Космоплан Virgin Galactic доставив перших туристів на орбіту – зокрема й 18-річну студентку з її мамою

Отже, Sierra Space не є самотньою на арені космічних літаків. Проте компанія виділяється наполегливістю в галузі. Dream Chaser стане першим комерційним космічним літаком, здатним здійснювати орбітальні польоти.

Курс Front-end Basic .
Оволодій навичками розробки веб-інтерфейсів та стань справжнім Front-end розробником! Заробляй від 800$ на початку карʼєри.
Дізнатись про курс

Sierra Space заявляє, що Dream Chaser забезпечить м’яке повернення вантажу на Землю зі перевантаженням не більше 1,5 G. Це корисно для наукових зразків та інших чутливих вантажів.

Розмір Dream Chaser — приблизно чверть космічного шатла, і приблизно половина його житлового об’єму. Довжина становить близько 9 м, а розмах крил — 7 м. Крила складаються, як крила винищувача на авіаносці, щоб поміститися в конверт корисного вантажу ракети. Перші місії Dream Chaser стартуватимуть на ракетах-носіях Vulcan компанії United Launch Alliance з мису Канаверал, штат Флорида, але Sierra Space заявляє, що її космічний літак може літати на різних ракетах-носіях.

Хоча сам космічний літак розрахований щонайменше на 15 польотів, він має додатковий вантажний модуль, який не можна використовувати багаторазово. Ця герметична вантажна капсула має сонячні батареї, які розгортатимуться на орбіті для вироблення енергії. Вона прикріплена до задньої частини Dream Chaser і стане сполучною ланкою між космічним літаком і Міжнародною космічною станцією.

NASA починає тестувати космоплан Dream Chaser від Sierra Space перед його дебютом у квітні

Випробовування від NASA

Наступною зупинкою Dream Chaser після виходу з заводу Sierra Space стане випробувальний центр NASA імені Ніла Армстронга в штаті Огайо. Космічний корабель пробуде на випробувальному полігоні в Огайо від одного до трьох місяців, залежно від того, як пройдуть випробування.

Вони включатимуть вібраційні та акустичні тести, щоб перевірити, чи зможе космічний корабель витримати тряску і звук запуску ракети. Sierra Space також помістить космічний корабель у гігантську термовакуумну камеру.

Ми помістимо його у вакуум і проведемо через максимуми і мінімуми екстремальних температур, з якими він зіткнеться.

Якщо все пройде успішно, космічний корабель відправиться до Космічного центру NASA ім. Кеннеді у Флориді. Sierra Space запланувала на квітень перший політ Dream Chaser до Міжнародної космічної станції на квітень. Але перші польоти нового космічного корабля, як правило, схильні до затримок.

NASA починає тестувати космоплан Dream Chaser від Sierra Space перед його дебютом у квітні

Sierra Space відправить свій космічний літак під час другого польоту ракети Vulcan компанії United Launch Alliance, яка все ще чекає на свій перший випробувальний політ. Команда Dream Chaser буде уважно стежити за тим, як ULA запустить свою першу ракету, місія якої тепер запланована на грудень.

Після 45-денного перебування на космічній станції Dream Chaser повернеться на Землю, маючи на меті повернутися на стару злітно-посадкову смугу шатлів у Флориді. Прототип Dream Chaser вже тестував алгоритми автономного зближення та посадки космічного корабля під час випробування в Каліфорнії у 2017 році.

NASA починає тестувати космоплан Dream Chaser від Sierra Space перед його дебютом у квітні

Sierra Space та її материнська компанія Sierra Nevada працюють над концепцією космічного літака Dream Chaser вже 15 років. До цього програма зародилася в комерційному космічному стартапі під назвою SpaceDev, який Sierra Nevada придбала у 2008 році. Якщо повернутися ще далі, то форма Dream Chaser базується на дизайні корпусу HL-20, розробленому Дослідницьким центром NASA в Ленглі понад 30 років тому.

До МКС і назад — Sierra Space показала анімацію польоту шатлу Dream Chaser, запланованого на початок 2024 року

Курс Python.
Цю мову програмування використовують від базових концепцій до складних застосувань у сферах штучного інтелекту. Після проходження курсу гарантовано отримай роботу в ІТ.
Більше про курс.

 

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: