Новини Military Tech 07.11.2023 о 17:23 comment views icon

Shield AI — перспективна система штучного інтелекту БПЛА і не тільки. Її вже протестувала армія Ізраїлю

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b-96x96.jpeg

Вадим Карпусь

Автор новин

Партнер розділу?

Компанія Shield AI, створена у 2015 році колишнім морським котиком Брендоном Ценгом та його братом Раяном, займається розробкою систем штучного інтелекту для БПЛА. Наприклад, дрон Nova 2 здатний автономно виявляти загрози на полі бою та збирати критичну розвідувальну інформацію.

Минулого місяця ізраїльські війська використовували безпілотник Shield AI для пошуку стрільців, що забарикадувалися, і цивільних жертв у будівлях, які зазнали нападу бойовиків ХАМАС. Зазначається, що дрон Nova 2 може автономно вести спостереження всередині багатоповерхових будівель або навіть підземних комплексів без GPS та пілота-людини.

План Shield AI полягає в тому, щоб використовувати програмне забезпечення на базі ШІ для системи пілотування, яка може застосовуватися на різних платформах ─ від невеликих дронів, як Nova 2, до реактивних винищувачів. Також подібне програмне забезпечення можна використовувати на допоміжних літальних апаратах. Наприклад, ШІ-систему можна встановити на робот-винищувач, який літатиме перед F-35, що пілотується людиною. Такий дрон виконуватиме завдання пошуку ракетних загроз або літаків противника, приймаючи на себе ризики до того, як пілот-людина опиниться під загрозою.

Shield AI нещодавно провела демонстраційні польоти своїх ШІ-дронів над Північною Дакотою, показавши, наскільки далеко просунулася технологія. Їхнім завданням був пошук наземних вогневих точок поблизу. Програма на базі ШІ створила ефективні схеми польоту для трьох дронів, уникаючи безпольотних зон та зіткнень, які дозволили максимально швидко виконати поставлене завдання.

Джерело: nytimes

Партнер розділу?

Brave Inventors - національна платформа винахідників та винаходів воєнного часу. Тут можна розмістити свої військові винаходи, розповісти про розробки та прототипи, знайти необхідне фінансування чи ментора, а також отримати більше можливостей для співпраці з виробниками, підприємствами та бізнесами. Підтримати винаходи можна за посиланням.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: