Новини Технології 03.04.2023 о 11:00

Штучний інтелект «клонував» голос Jay-Z для пісні американського музичного гурту. Вийшло дуже переконливо (аж моторошно)

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Трек «завірусився» у мережі та викликав нові дискусії щодо використання ШІ у творчості.

Курс
Executive Leadership англійською
З тобою працюватиме Academic director & Program adviser у Google Девід Слокум
Хочу на курс
Future

Музичний гурт AllttA провів унікальний експеримент з використання штучного інтелекту для створення майбутнього треку. Репер та автор пісень Дж. Медейрос написав текст для свого останнього релізу «Savages», а його колега Сільвен Річард за допомогою ШІ-фільтра синтезував голос Jay-Z.

«Результат експерименту Alltta отримав мільйон переглядів за годину та купу коментарів: «Це чудово!», «Це гидота!», «Мені страшно!» та «Викладіть це на Spotify!». Це змушує відчувати, що я створюю справжнє мистецтво…», – написав Дж. Медейрос в Twitter.

Ось цей трек:

Чимало шанувальників похвалили дует і написали, що захоплені інноваційною технологією, однак дехто сказав, що трек з використанням ШІ замість репера – «порожній».

«Це круто. Технологія може це зробити. Однак це лише створення музики без виконавця. Порожньо. Безглуздо. ШІ з часом просто зробить речі неактуальними, і що в цьому цікавого?».

Курс
POWER BI
Вивчайте Power BI для аналізу даних та досягнення успіху вашого бізнесу!
Дізнатись про курс
pic

Загалом усі коментарі знову порушують питання балансу між технологіями та людською творчістю, та підкреслюють необхідність відповідального та етичного використання ШІ в мистецтві. Цікаво було б почути нові треки з синтезованими голосами вже померлих виконавців – це точно буде ще більш моторошно. 

Раніше ШІ-технологію імітації голосу вже використовували для створення аудіодіпфейків з голосами знаменитостей, які висловлюють трансфобні й расистські заяви та закликають до насильства. Акторка Емма Вотсон нібито цитувала «Мою боротьбу» Адольфа Гітлера,  фейковий голос політичного коментатора Бена Шарпіо робив расистські зауваження конгресвумен Александрії Окасіо-Кортес, а синтезований голос Джо Байдена оголосив про вторгнення в росію.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: