Новини

У Німеччині конфісковано сервери найбільшого російського даркнет-ринку Hydra. Також вилучено 543 біткоїни загальною вартістю €23 млн

У Німеччині конфісковано сервери найбільшого російського даркнет-ринку Hydra. Також вилучено 543 біткоїни загальною вартістю €23 млн

Німецьке Центральне управління боротьби з кіберзлочинністю (ZIT), Генпрокуратура Франкфурта-на-Майні та Федеральне управління кримінальної поліції (BKA) 5 квітня повідомили, що закрили найбільший у світі даркнет-ринок Hydra. Конфісковано не лише сервери, а й біткоїни нелегального торгового майданчика на суму, еквівалентну приблизно 23 мільйонам євро. На цій російській платформі, серед іншого, займалися продажем наркотиків, відмиванням грошей, торгівлею викраденими даними, підробленими документами.

«Зробленої конфіскації передували великі розслідування, які проводилися BKA та ZIT з серпня 2021 року і в яких брали участь кілька органів США. Нелегальний торговий майданчик був російськомовною платформою даркнета, доступ до якої здійснювався через мережу Tor як мінімум з 2015 року», — йдеться в публікації німецької поліції.

На цьому даркнет-маркетплейсі було зареєстровано близько 17 мільйонів клієнтів та понад 19 тисяч продавців.

За оцінками ZIT та BKA, Hydra, ймовірно, була нелегальним торговим майданчиком з найвищим оборотом у світі. Тільки 2020 року загальна сума продажів становила не менше 1,23 мільярда євро. Зокрема, Bitcoin Bank Mixer, сервіс на приховування цифрових транзакцій, дуже ускладнив розслідування правоохоронних органів.

Хоча основний профіль Hydra – торгівля наркотиками, відомий як мінімум один випадок, коли через цей майданчик фактично було замовлено вбивство людини – підмосковного слідчого Євгенії Шишкіної. Про цю історію писала Російська служба ВВС.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: