Новини WTF 08.08.2022 о 20:16 comment views icon

У Twitter пожартували з поціновувачів сенсацій, видавши фото скибки ковбаси за зображення зірки Проксима Центавра з телескопа «Джеймс Вебб»

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/11/photo_2023-11-12_18-48-05-3-96x96.jpg

Андрій Русанов

Автор сайту ITC.ua

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» захопив уяву всього світу першими ж фотознімками. Етьєн Кляйн, директор Французької комісії з альтернативних джерел енергії та атомної енергетики, нагадав нам, що до будь-якої сенсації потрібно ставитися критично. У неділю, 31 липня, він поділився зображенням, нібито зробленим JWST.

У Twitter пожартували з поціновувачів сенсацій, видавши фото скибки ковбаси за зображення зірки Проксима Центавра з телескопа «Джеймс Вебб»

Твіт, котрий побачили більш ніж 91 тис. підписників, промовляв: «Фотографія Проксими Центавра, найближчої до Сонця зірки, розташованої за 4,2 світлового року від нас. Її зробив JWST. Такий рівень деталізації… День за днем ​​відкривається новий світ». Тисячі людей дуже швидко розповсюдили повідомлення з фото.

За кілька днів Кляйн зізнався, що фотографія була розіграшем. Насправді на ній зображено скибку чоризо (пікантної сирокопченої ковбаси). «З огляду на деякі коментарі, я почуваюся зобов’язаним уточнити, що цей твіт, що нібито показує зображення Проксіми Центаври, був жартом. Навчімось остерігатися аргументів з позиції авторитету так само, як і раптового красномовства певних образів», – заявив жартівник.

Курс Fullstack Web Development.
Стань універсальним розробником, який може створювати веб-рішення з нуля.
Приєднатися

У Twitter пожартували з поціновувачів сенсацій, видавши фото скибки ковбаси за зображення зірки Проксима Центавра з телескопа «Джеймс Вебб»

В інтерв’ю «Ле Поінт» Етьєн Кляйн зізнався, що розмістив зображення для привернення суспільної уваги до загрози фейкових новин. «Я також думаю, що якби я не сказав, що це фотографія «Джеймса Вебба», вона не мала б такого успіху», – зазначив автор «сенсації». Після цього шановний фотограф ковбаси поділився зображенням галактики Колесо Возу, зробленим JWST, та запевнив підписників у його правдивості.

Про справжні знімки телескопа «Джеймс Вебб» можна дізнатися з розгорнутої статті на ITC.ua.

Нова ера в астрономії. Роздивляємося перші (епічні!) наукові знімки з телескопа Джеймс Вебб та порівнюємо з попередником Габблом

Джерело: Engadget

Триває конкурс авторів ІТС. Напиши статтю про розвиток ігор, геймінг та ігрові девайси та вигравай професійне ігрове кермо Logitech G923 Racing Wheel, або одну з низькопрофільних ігрових клавіатур Logitech G815 LIGHTSYNC RGB Mechanical Gaming Keyboard!


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: