Новости Новости 17.01.2022 в 08:33 comment views icon

Держспецзв’язку: інформація з баз даних МТСБУ не втрачена — реєстр відновить свою роботу найближчим часом

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Як відомо, внаслідок кібератаки на урядові сайти, яка сталася вночі 14 січня, постраждали сервіси МТСБУ Держспецзв’язку: інформація з баз даних МТСБУ не втрачена — реєстр відновить свою роботу найближчим часомДержспецзв’язку: інформація з баз даних МТСБУ не втрачена — реєстр відновить свою роботу найближчим часомМТСБУ — це об'єднання українських страхових компаній, які займаються страхуванням ОСАЦВ. Членами МТСБУ є 48 страхових компаній., що своєю чергою призвело до призупинення продажу електронних полісів автоцивілки (ОСЦПВ). У Держспецзв’язку запевняють, що інформація з баз даних МТСБУ не втрачена, а реєстр відновить свою роботу найближчим часом.

У відомстві розповіли, що разом з іншими органами продовжують розслідувати кібератаку на урядові сайти, яка відбулася 14 січня, і зараз вдалося встановити, що через інцидент була втрачена низка зовнішніх інформаційних ресурсів МТСБУ. Водночас реєстр, який містить персональні дані мільйонів українських автовласників, не ушкоджено. Уже найближчим часом він має відновити свою роботу, для чого фахівці МТСБУ розгортають нову «чисту» інформаційну інфраструктуру.

Разом з тим команда фахівців CERT-UA опрацьовує інформацію Центру аналізу загроз корпорації Microsoft (MSTIC) щодо використання зловмисниками для атаки на окремі державні інформаційні ресурси шкідливого програмного забезпечення, що замасковане під “шифрувальник”, але має деструктивний характер. Протягом п’ятниці фахівцями CERT-UA справді були зафіксовані поодинокі випадки активності подібного програмного забезпечення, проте пов’язувати їх з основною кібератакою передчасно.

Про результати дослідження Держспецзв’язку обіцяє повідомити одразу після завершення аналізу відповідних технічних даних.

За попередніми даними слідства, до кібератаки на урядові сайти може бути причетне угруповання UNC1151, яке пов’язують зі спецслужбами Білорусі. Водночас в СБУ раніше повідомили про виявлення окремих ознак причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ.

Держспецзв’язку: кібератака охопила 70 урядових сайтів та стала найпотужнішою за останні чотири роки [Оновлено: СБУ виявила ознаки причетності спецслужб Росії]

Бізнес англійська від Englishdom.
Тут навчають за методикою Кембриджу, завдяки якій англійську вивчили понад 1 мільярд людей. Саме вона використовується в найкращих навчальних закладах світу, і саме за нею створені курси.
Інформація про курс


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: