Новости

Дослідження: Кожен другий українець скористався щонайменше однією е-послугою упродовж 2020 року

Дослідження: Кожен другий українець скористався щонайменше однією е-послугою упродовж 2020 року

Мінцифра планує перевести усі державні послуги в онлайн до 2024 року.

Згідно з дослідженням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ПРООН, Мінцифри та Посольства Швеції в Україні, впродовж останніх 12 місяців понад половина громадян (53%) скористалися щонайменше однією цифровою послугою.

Серед найбільш популярних цифрових послуг в Україні — отримання паспортів та інші контакти з Державною міграційною службою. Цими послугами скористалися 15% респондентів. Також 13% користувалися застосунком чи порталом Дія. І стільки ж українців використовували електронні державні послуги з отримання субсидій, пільг та соціальних виплат. Серед популярних е-послуг ті що стосуються особистого транспорту (водійське посвідчення, продаж авто і т.д.) — 12% та пенсійного забезпечення — 11%.

Серед сфер, які потребують вдосконалення електронних послуг, українці назвали комунальні послуги, оформлення та отримання пенсій, медичні послуги, ведення малого бізнесу, отримання соціальної допомоги та інші.

Курс
Full Stack вечірній
Отримуйте завдання від фахівців, що практикують, і вчіться у вільний від роботи час
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Full Stack вечірній

З 47% респондентів, які не користувалися електронними послугами за останній рік, майже чверть зізналися, що їм бракує навичок для цього. А кожен п’ятий опитаний — 21% — не користувався онлайн-послугами через відсутність інтернету, деякі причиною назвали недовіру до електронних послуг.

В Мінцифрі підкреслили, що вже працюють над розв’язанням цих проблем. Одна із цілей відомства — навчити 6 мільйонів українців базовим цифровим навичкам до 2024 року. Для цього Мінцифра запустила національну онлайн-платформу Дія.Цифрова освіта, на якій вже є понад 50 освітніх серіалів. У міністерстві мають намір й надалі наповнювати платформу новими освітніми серіалами та впевнені, що до 2024 року 90% українців будуть користуватися онлайн-послугами та іншими цифровими продуктами.

Також в міністерстві Мінцифра серед власних досягнень виокремлюють співпрацю з операторами стільникового зв’язку — з липня 2020 року доступ отримали понад 7,7 млн українців, які проживають у 12,9 тис. населених пунктів, а 1,8 млн українців отримали доступ до 4G вперше.

Мінцифра відзвітувала про розширення покриття 4G в лютому — понад 126 тис. українців вперше отримали послугу


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: