Новости Новости 26.01.2021 в 10:37

Мінцифра заявила про інформаційну атаку на Дія.City

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

25 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив у своєму каналі в Telegram про інформаційну атаку на один з ключових проєктів Мінцифри — Дія City.

Декілька десятків сайтів одночасно опублікували матеріали про Дія City, в яких масштабний проєкт Мінцифри висвітлюється далеко не з кращого боку. В міністерстві назвали ці публікації «‎джинсою» та скоординованою атакою, вигідною прихильникам старої системи.

Мінцифра заявила про інформаційну атаку на Дія.City
Перелік сайтів та посилання на матеріали щодо Дія City, які в Мінцифрі вважають частиною інформаційної атаки на їх проєкт. Джерело: Михайло Федоров

Нижче приводимо повний текст заяви Мінцифри, підписаної заступником міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександром Борняковим.

Традиційно все нове сприймається неоднозначно. Руйнування старих “правил гри” отримує спротив з боку тих, кому не вигідна здорова конкуренція та хто всіма силами хоче зберегти статус-кво. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook Олександр Борняков, Заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT у відповідь на чергову інформаційну атаку на проєкт Дія Сity.

У мережі за день було опубліковано більше 20 шаблонних матеріалів, які нагадують джинсу. Більшість з них вийшли з приміткою НК — “комерційні матеріали”. Аргументація у них базується на відверто маніпулятивній та місцями фейковій інформації. А це вчергове доводить, що “прихильники” старої системи чинять опір у вигляді таких дезінформаційних кампаній.

“Судячи з  наполегливості опонентів — Дія Сity наступає на прихильників старих “порядків”. Але оновлення не спинити, і ми ще раз впевнилися, що рухаємося у правильному напрямку”, — зазначив Олександр Борняков.

Ціль Мінцифри — створити в Україні найбільш сприятливі умови для розвитку IT-індустрії. Тому ми почали втілювати проєкт Дія City. Фактично, мова йде про створення найбільшого в Європі технологічного хаба зі спеціальним правовим та податковим режимом для ІТ-індустрії.

Уже затверджена концепція проєкту Дія City та в Парламенті зареєстровані перші законопроєкти, необхідні для його запуску: № 4303 та №4305.

Дія City створюється у тісному діалозі з IT-ком’юніті. Народні депутати з комітету цифрової трансформації та проєктний офіс Мінцифри ведуть постійний діалог з індустрією — уже врахували та опрацювали пропозиції IT-галузі та бізнес-асоціацій до законопроєктів. І очікуємо перше читання у лютому цього року, а повноцінний запуск проєкту вже у першому півріччі 2021 року.

Дія City – це драйвер не лише для IT-галузі, а й для всієї української економіки. І завдяки цьому Україна збільшить частку IT-сектора до 10% ВВП за 5 років.

“Усім, хто поширює негатив у медіа, хочемо ще раз сказати: не витрачайте час на чорний піар, ми відкриті до суспільства і медіа. Тож чекаємо ваших конструктивних пропозицій щодо проєкту Дія.City”, — написав Олександр Борняков.

Дія City

«‎Дія City» — проєкт спеціального правового режиму для IT-індустрії, який включає особливу схему оподаткування та працевлаштування для айтішників, а також особливі преференції для компаній-резидентів. В червні 2020 року Мінціфра запустила сайт проєкту Дія.City, а у вересні була представлена початкова концепція. У листопаді в Раді були зареєстровані необхідні для реалізації ініціативи законопроєкти (№ 4303 та №4305) — ми детально розповідали про них в нашому окремому матеріалі. Ще один законопроєкт з пакета по «Дія City» зі змінами до Податкового кодексу поки так і не дістався до Ради, хоча це мало статись ще пару місяців тому. У листопадовому інтерв’ю Михайло Федоров повідомляв, що Дія City планують запустити в першому півріччі 2021 року. З того часу ніяких оновлень з ініціативи не було.


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: