Новости Новости 25.01.2022 в 17:51 comment views icon

Рада ЄС ухвалила нові правила для вільних подорожей в умовах пандемії — вони набудуть чинності з 1 лютого

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

З 1 лютого набувають чинності рекомендації Ради Європейського Союзу щодо вільних подорожей під час пандемії. Документ ухвалили на засіданні 25 січня, повідомляє Рада ЄС.

Не секрет, що з самого початку пандемії COVID-19 більшість країн світу запровадила ті чи інші обмеження для міжнародних подорожей, включаючи вимоги щодо обов’язкової вакцинації та режиму самоізоляції. Вони діють досі.

Карантинні обмеження не будуть залежати від того, з якої країни в’їжджає людина, за винятком держав, де значно поширений COVID-19. Тож ключовими факторами для в’їзду у країни ЄС стануть:

  • повний курс вакцинації;
  • негативний тест;
  • одужання від COVID-19.

Вони мають бути підтверджені чинними цифровими сертифікатами ЄС. Особи, які не мають цифрового сертифіката ЄС, можуть бути зобов’язані пройти тест до прибуття або після — не пізніше ніж за 24 години.

Напередодні у ВООЗ рекомендували зняти або послабити обмеження на міжнародні поїздки через їхню неефективність — натомість заборон на подорожі, які ніяк не завадили поширенню штаму «Омікрон» та тільки підвищили соціальну напругу у комітеті закликали ширше застосовувати тестування або карантин. Також варто нагадати, що на минулому тижні Україна за прикладом низки інших держав ЄС скоротила термін дії COVID-сертифіката до 9 місяців — з можливістю продовження ще на 270 днів після введення бустерної дози вакцини, за яку вчора призначили ще 500 грн допомоги по програмі «єПідтримка».

Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: