Новости Новости 18.01.2022 в 11:54 comment views icon

СБУ розповіла, що у 2021 році нейтралізувала понад 2 тисячі кібератак на урядові ресурси України [Інфографіка]

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Вслід за Кіберполіцією про свою роботу за підсумками 2021 року відзвітувала СБУ — за минулий рік правоохоронці локалізували понад 2 тисячі кібератак на електронні ресурси органів влади та стратегічно важливі об’єкти критичної інфраструктури. У звіті СБУ також розповідається, як відомство захищало кіберпростір України, а також боролось з фейками та пропагандою.

СБУ розповіла, що у 2021 році нейтралізувала понад 2 тисячі кібератак на урядові ресурси України [Інфографіка]
Як СБУ захищала кіберпростір України у 2021 році. Інфографіка: СБУ

За матеріалами СБУ, 80 зловмисників притягнуто до кримінальної відповідальності, 26 з них — засуджено до різних термінів покарання. Окремо відзначається десятки викриття десятків мереж інтернет-агентури спецслужб РФ, які проводили ворожі інформаційні диверсії та розповсюджували провокаційні матеріали з закликами до захоплення влади та порушення територіальної цілісності України через спеціально створені інтернет-платформи та групи у соцмережах. За злочини проти державної безпеки нашої країни більше ніж 30 зловмисникам повідомлено про підозри, за майже 40 фактами правопорушень — обвинувальні вироки суду.

СБУ розповіла, що у 2021 році нейтралізувала понад 2 тисячі кібератак на урядові ресурси України [Інфографіка]
Як СБУ протидіяла фейкам та ворожій пропаганді. Інфографіка: СБУ

Серед найбільш резонансних кіберзлочинів СБУ згадує наступні:

Прикметно, що СБУ опублікувала звіт про роботу на тлі нещодавньої масштабної кібератаки, яка охопила 70 сайтів державних органів. 17 січня в СБУ повідомили, що 95% держсайтів, які постраждали від кібератаки 14 січня, вже відновили роботу, а зловмисники проводили атаку одночасно за трьома векторами — вони використовували вразливості систем управління контентом сайту (OctoberCMS) та Log4j, а також скомпрометовані облікові записи співробітників компанії-розробника.

Кібератака на сайти державних органів: 95% сайтів вже відновили свою роботу + версія щодо комбінації трьох векторів атаки (supply chain attack, OctoberCMS та Log4j)


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: