Новости Новости 01.02.2022 в 16:06 comment views icon

В Україні від сьогодні почали діяти мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети — від 2 до 3 гривень

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заместитель главного редактора, руководитель отдела новостей

Від сьогодні, 1 лютого, вводяться мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети. Нагадаємо, відповідну постанову Кабмін ухвалив ще 20 грудня, яка сьогодні набула чинності.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

Так, мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, тепер наступні:

  • 2,00 грн — пакети без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн — без ручок (з боковими складками); з ручками (без бокових складок);
  • 3,00 грн — з ручками та боковими складками.

Постанова, якою затверджуються мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети, розроблена на виконання прийнятого у червні Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» — з 10 грудня в Україні заборонили безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Згідно із законом, роздрібні ціни на пластикові пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

За розповсюдження заборонених пластикових пакетів передбачена адміністративна відповідальність:

  • За неправомірне розповсюдження пластикових пакетів (об’єктами роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг) передбачено штраф від 8 500 до 17 000 гривень. Повторне порушення цієї ж норми закону впродовж трьох років карається вже більшим штрафом — від 17 000 грн до 34 000 грн.
  • За порушення норми безоплатного розповсюдження пакетів суб’єкт господарювання можуть оштрафувати на суму від 1 700 до 3 400 грн. За повторне порушення цієї ж норми впродовж трьох років тягне за собою штраф до 8 500 грн.

Уряд очікує, що це дозволить обмежити обіг пластикових пакетів та покращити екологічну ситуацію в країні. За експертними оцінками, щороку кожен українець використовує майже 500 поліетиленових пакетів, водночас у країнах ЄС цей показник становить у середньому 90. З 40 тисяч тонн пластику в Україні на перероблення йде лише 6 %. У Європі рівень утилізації сягає 70%.

Ці вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинне пакування до 1 січня 2023 року.

З 10 березня 2022 року вводиться заборона розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів), тонких (зі стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.

Наступним кроком для України у боротьбі з пластиком має стати обмеження обігу пластикової продукції одноразового використання.

Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: