Компанія Xiaomi випустила нове покоління свого популярного фітнес-трекера Mi Band. Наручний гаджет отримав цифру 7 у назві, збільшену батарею та дисплей. Революції не відбулося, але Xiaomi Mi Band 7 однозначно кращий за попередні покоління, а його цінник вищий тільки на декілька доларів. В огляді нижче ви дізнаєтеся, чи варто купувати оновлений трекер, переходити на нього з фітнес-годинника або моделі іншого виробника.
Зміст
Технічні характеристики Xiaomi Mi Band 7
- Дисплей: 1,62 дюйма, AMOLED, з роздільною здатністю 490×192 пікселів (326 ppi), максимальна яскравість 500 ніт
- Датчики: оптичний пульсометр, 3-осьовий акселерометр, гіроскоп, барометр, сенсор наближення
- Підключення: Bluetooth 5.2
- NFC: Ні
- GPS: Ні
- Додаткові функції: пульс, насичення крові киснем (SpO2), моніторинг сну, дихальні вправи, 120 спортивних режимів, розрахунок VO2, час відновлення
- Водостійкість: Є, 5 АТМ
- Вага: 13,5 грамів
- Акумулятор: 180 мАг
- Автономність: до 15 днів
- Ціна: від 1687 грн
Дизайн та матеріали
Xiaomi Mi Band 7 поставляється в невеликій прямокутній коробці чорного кольору. Усередині: сам фітнес-трекер, ремінець, кабель із магнітною зарядкою та товста інструкція. Кабель до нової моделі підходить від Mi Band 6 і навпаки.
Mi Band 7 зробили товстим й трохи коротшим за попереднє покоління (габарити 46,5×20,7×12,25 мм). Рамки навколо дисплея стали меншими, але перед нами все та ж впізнавана пластикова овальна капсула з рядом датчиків на задній панелі.
Фізичних кнопок на корпусі немає. Щоправда, тепер замість напису Mi красується Xiaomi. Фітнес-трекер захищений від води та може занурюватись на глибину до 50 метрів (5 ATM). Дисплей капсули прикритий загартованим склом.
Ремінець з кнопкою зроблений з антибактеріального пластику. Він мало чим відрізняється від попереднього варіанту, хіба тепер тут є додатковий отвір для виходу води та поту. Аксесуар щільно прилягає до капсули й знімається тільки з досить сильним натисканням, тому не варто турбуватися про втрату трекера, як це бувало в попередніх поколіннях.
Дисплей Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7 оснащений 1,62-дюймовим AMOLED-екраном з роздільною здатністю 490×192 пікселів (326 ppi). Для порівняння у минулої моделі було 486×192 пікселя та діагональ 1,56 дюйма. Але кількість ppi залишилася такою ж, зате збільшилася максимальна яскравість — тепер це 500 ніт проти 450 у Mi Band 6.
«Пузата» капсула зі збільшеним екраном вміщує більше інформації та трохи зручніше щоби тикати пальцями, свайпати пункти меню або списки додатків. Тобто корисна площа екрана зросла. Але через малі габарити керувати трекером все ще не дуже зручно. Особливо в порівнянні з фітнес-годинником з усіма тими ж функціями, схожим цінником, але з більшим екраном.
Дисплей Mi Band 7 яскравий із насиченими кольорами. Пікселів майже не видно. Вони помітні лише на деяких вбудованих циферблатах.
У налаштуваннях є автояскравість або ручне підстроювання. Дисплей відмінно проглядається в яскравий день, тому пряме сонячне проміння не заважає використовувати трекер.
Екран Xiaomi Mi Band 7 має функцію завжди включеного дисплея (Always-On-Display). Цього не було в жодному з попередніх поколінь, але зараз нарешті з’явилося. Для зображення годинника, дати та дня тижня передбачено кілька спеціальних циферблатів. Залежно від їхнього стилю змінюється показ часу в режимі AOD. За бажанням його можна вимкнути в налаштуваннях. Якщо ж захочете залишити функцію включеною, то варто бути готовим заряджати фітнес-трекер набагато частіше, ніж звичайно, адже Always-On-Display дуже сильно садить батарею. Є можливість оптимізувати витрату батареї, виставивши в налаштуваннях час запуску завжди увімкненого екрана. Наприклад, його можна відключати проти ночі.
У вбудованому магазині є багато різних циферблатів. Але як завжди вибрати тут майже нема з чого, тому готуйтеся ледь знайти пару трійку адекватних дизайнів, що потім використовувати їх по колу, поки не набридне.
Функціональність та інтерфейс
Xiaomi Mi Band 7 забезпечили оптичним сенсором для вимірювання пульсу та рівня кисню в крові, гіроскопом, акселерометром, датчиком наближення та барометром. А ось NFC-модуля у глобальній версії немає. Як і GPS. NFC є лише в модифікації для Китаю і працює він виключно усередині країни. У порівнянні з попереднім поколінням змін у кількості та якості датчиків немає.
Деталі начиння Xiaomi Mi Band 7 не розкриваються, відомо лише про свіжий чіп Dialog. Тому про швидкість роботи можна судити лише з досвідом використання. Загалом фітнес-трекер поводиться так само швидко та адекватно, як і Mi Band 6. Відчутних покращень чи, навпаки, погіршень не помічено. Можна лише сказати про трохи більш плавну роботу браслета.
На головний екран новинки виводяться годинник та інша основна інформація. Свайп зверху вниз відкриває повідомлення, а знизу вгору запускає меню. Свайпами ліворуч або праворуч гортаються вбудовані віджети (сон, керування плеєром смартфона, погода, фізична активність тощо).
Mi Band 7 не має динаміки та мікрофона, тому дзвінки приймати не може. Трекер зображає їх на своєму екрані, а дзвінок у цьому випадку можна лише відхилити. Натомість додали відповіді на повідомлення. Щоправда, лише шаблонними фразами.
Інтерфейс та його деталі зроблені зручно та акуратно. Значки програм стильні та великі, текст написів в основному адекватний для читання, а найменший шрифт знаходиться в меню налаштувань. Назви розділів там надто довгі, тому вони не лише написані дрібними літерами, а й постійно рухаються, не даючи змогу прочитати опис до кінця. Іноді це дратує, адже доводиться чекати кілька секунд, щоб назва пункту повернулася на початкову позицію і її можна було прочитати.
Підключення до смартфона
Xiaomi Mi Band 7 отримав оновлений модуль Bluetooth 5.2, за допомогою якого він підключається до пристроїв на Android та iOS. Користувачі навіть можуть вибирати один з двох доступних застосунків — застарілий MiFit замінили на Zepp Life (Android та iOS) та Mi Fitness (Android та iOS). Вони мають трохи різні інтерфейси, але суть зрозуміла і знайома кожному користувачеві наручних гаджетів.
Обидва застосунки пропонують широкий вибір пристроїв для підключення та оснащені всіма потрібними функціями. Тут є загальна інформація про фітнес-трекер та його заряд, доступні різні налаштування (повідомлення, будильник, повідомлення, зображення дзвінків, детальні відомості про здоров’я). Тут же є вбудований магазин циферблатів та їхній редактор. Варіант, що сподобався, можна завантажити на пристрій або створити самому.
Здоров’я та спортивні функції
Xiaomi Mi Band 7 здатний вимірювати кількість пройдених кроків та відстань, серцевий ритм, PAI (Personal Activity Intelligence) та насиченість кисню в крові (SpO2). Фітнес-трекер контролює сон, заміряє його фази, вміє розпізнавати дихання під час сну та рівні стресу.
З нового — з’явилася можливість відстежувати кардіовитривалість (VO2 max). Це показник здатності організму переробляти максимальну кількість кисню під час тренувань. На основі цих параметрів трекер може давати рекомендації щодо інтенсивності навантаження занять спортом. Пристрій також дає поради щодо відновлення після тренувань.
Спортсменам сподобається суттєве збільшення спортивних режимів — тепер браслет підтримує їх у кількості 120 штук (біг, ходьба, пілатес, плавання, верхова їзда тощо). Це вчетверо більше, ніж у минулому поколінні. Тут є навіть шахи та шашки. Щоправда, не зрозуміло, як саме фітнес-трекер визначає активність у цих двох випадках.
Mi Band 7 добре вимірює серцевий ритм та слідкує за сном. А ось із підрахунком кроків та визначенням SpO2 у нього спостерігається невелика неточність. Заміри порівнювалися з показниками фітнес-годинника Amazfit Neo та флагманської моделі Amazfit GTS 2, а також звичайним пульсоксиметром. Для зняття більш точних показань рекомендується затягувати ремінець браслета якомога щільніше, щоб між шкірою та датчиком не потрапляла волога і була якнайменша відстань.
Автономність Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7 отримав збільшений акумулятор ємністю 180 мАг. У минулого покоління було 125 мАг. Китайці офіційно повідомляють про 15 днів роботи за мінімального використання і дають до 9 днів за умов інтенсивного. За фактом цифри трохи менше. Фітнес-трекер дійсно можна заряджати кожні два тижні, але майже всі функції треба відключити. У цьому випадку виникає питання про доцільність покупки, адже годинник, кроки та пульс є навіть на другому чи третьому поколінні браслета.
Якщо використовувати всі можливості, включаючи Always-On-Display, зарядки вистачить на 3-4 дні. У моєму випадку з включеним активним виміром пульсу та визначенні якості сну, з моніторингом здоров’я, повідомленнями та активним AOD, браслет «з’їдав» 25-28% заряду на день. Якщо прибрати завжди увімкнений екран, то витрата знижується до 20% на день, а значить батарея сяде вже через п’ять днів. Заряджається Mi Band 7 за допомогою комплектної магнітної зарядки протягом приблизно півтори години.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: