Новини Технології 04.05.2022 о 18:42

AMD розкрила подробиці щодо блоку обробки відео VCN 4.0

Максим Григор'єв

Автор новин

Минулого тижня AMD почала випускати виправлення для архітектури GFX11 і, схоже, вони додали VCN 4.0 (Video Codec Next або Video Core Next). Ця технологія включає ряд функцій для прискорення відеоконтенту, але не згадує кодування відео AV1.

Підтримка архітектури GFX11 (RDNA 3) починає з’являтися у виправленнях, що поставляються AMD, що забезпечує всі необхідні функції серії Radeon RX 7000.

Блок IP VCN (Video Core Next) зберігає інформацію про відеокодек, який отримує оновлення з VCN 4.0. З останнім патчем цей блок включає 12 300 нових рядків коду, але більша його частина — файли заголовків журналів, відзначає джерело Phoronix.

AMD розкрила подробиці щодо блоку обробки відео VCN 4.0

У патчі в кодах згадується можливість кодування AVC та HEVC на додаток до декодування AVC, HEVC, JPEG, VP9 та AV1. На жаль, апаратне кодування відеоформату AV1 відсутнє на відеокартах RX 7000. Принаймні з урахуванням цього останнього патчу.

Поточне покоління графічних процесорів AMD побудовано на основі архітектури RDNA 2, яка використовує блоки декодування VCN 3.0, VCN 3.1 і VCN 3.1.2. Але відеокарти RDNA 3 отримають вже VCN 4.0, як випливає з опису нового патчу для Linux.

Наразі єдиною архітектурою з апаратним кодуванням AV1 є графічні процесори Intel Xe-HPG.

Відеокарти RX 7000 з архітектурою RDNA 3 будуть доступні у другій половині цього року, щоб скласти конкуренцію серії GeForce RTX 40 від Nvidia.

AMD обіцяє безкомпромісні ігрові ноутбуки на APU Dragon Range (Zen 4) з DDR5 та PCIe 5.0, але вийдуть вони лише у 2023 році


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: