Apple більше не заборонятиме своїм співробітникам говорити про проблеми домагань і дискримінації на робочому місці, переглянувши свої угоди про нерозголошення (NDA).
Минулого року компанія не змогла внести запропоновані зміни, а у березні 2022-го акціонери Apple все-таки проголосували за схвалення незалежної перевірки.
У записці техногіганта зазначено, що “працівники мають право вільно говорити про умови на своєму робочому місці, включаючи домагання та дискримінацію”. Також компанія наголошує, що незалежний рецензент виявив в NDA лише положення, які можна “витлумачити як обмеження можливості людини говорити про таку поведінку в деяких випадках”, і що Apple “зобов’язалася не застосовувати ці обмеження в майбутньому”. Компанія вже включає формулювання Каліфорнійського закону “Silenced No More Act” в угоди про звільнення для працівників у США.
Постанова “Silenced No More Act” діє з 2022 року у Каліфорнії й Вашингтоні та надає право співробітникам вільно розголошувати будь-які факти дискримінації та порушення прав. Зокрема, щодо незаконної практики найму, порушення умов оплати, режиму роботи. Усі угоди про нерозголошення, що включають заборонені положення, мають бути переглянуті. У протилежному випадку компанія може отримати штраф у 10 000 $ США.
Використання Apple положень NDA для заборони говорити про дискримінацію та домагання викликало пильну увагу під час звільнення Шер Скарлетт — організаторки #AppleToo і колишньої інженерки Apple.
Деякі колишні та нинішні співробітники компанії об’єдналася в групу і закликали колег поділитися своїми історіями про дискримінацію, домагання та переслідування, з якими вони зіткнулися в компанії. Минулого року команда під назвою #AppleToo заявила, що зібрала 500 таких історій. Історії пов’язані із сексуальними домаганнями, як з боку керівництва, так і клієнтів, а також расовою дискримінацією та ейблізмомЕйблізм — це системна дискримінація людей з хронічними захворюваннями та інвалідністю..
Як зазначається у звіті Insider, Скарлетт стверджувала, що Apple перешкоджала їй детально розповідати про своє звільнення в рамках угоди про нерозголошення. Згодом жінка сказала, що йде з компанії добровільно, на відміну від інших організаторів, яких звільнили з Apple після того, як вони висловилися.
Friday is my last day at Apple.
I’m taking a bit of time to decide where I’d like to go next, and will announce when I’ve made that decision.
🖤
— Cher Scarlett (@cherthedev) November 17, 2021
Кілька місяців потому група чиновників закликала Комісію з цінних паперів і бірж розслідувати, чи використовує Apple свої NDA, щоб змусити працівників мовчати.
“Ми раді повідомити, що Apple опублікувала свій звіт і припиняє використання положень про нерозголошення в контрактах співробітників, як усередині країни, так і для іноземних працівників. Це новаторський крок для індустрії технологій”, — пише Nia Impact Capital у Twitter, зазначаючи, що контрактні працівники також включені в перелік.
We are thrilled to share that @Apple has released their report & is ending use of concealment clauses in employee contracts, both domestically & for international workers. Contract employees too! This is ground breaking shift for the tech industry.
— Nia Impact Capital (@NiaInvest) December 9, 2022
Джерело: The Verge
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: