Новини Технології 11.05.2023 о 19:34

Google створила ШІ, який генерує музику будь-якого жанру з тестових описів — але не поспішає його випускати

https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

ШІ-технологія Google MusicLM навчалась на наборі даних з 280 000 годин музики й може створювати особливо складні композиції (наприклад, для таких текстових запитів, як «чарівна джазова пісня з незабутнім соло на саксофоні та сольний співак» або «берлінське техно 90-х з низьким басом і сильними ударними»).

Курс
ФІНАНСОВИЙ ДИРЕКТОР
Навчайтесь стратегіям фінансового управління для успішного розвитку вашого бізнесу.
Отримати інформацію про курс
pic

Своїм глибоким навчанням MusicLM власне і відрізняється від інших систем ШІ для генерування пісень – Riffusion, Dance Diffusion, власний AudioML від Google і Jukebox від OpenAI дещо обмежені технічними можливостями та меншою кількістю використаних даних.

Google створила ШІ, який генерує музику будь-якого жанру з тестових описів, але не поспішає його випускати

Музичні продукти MusicLM, на диво, звучать дуже подібно до тих, що могла б створити людина-композитор. Наприклад, у цьому фрагменті інструмент реалізував запит «Викликає відчуття загубленості в просторі»:

А тут – «Основний саундтрек аркадної гри»:

Дослідники Google кажуть, що MusicLM може взяти кілька описів, написаних послідовно (наприклад, «час медитувати», «час прокидатися», «час бігати», «час викластися на 100%») і створити свого роду мелодійну «історію» тривалістю до кількох хвилин — ідеально підходить для саундтреку до фільму.

Нижче результат MusicLM для запитів: «електронна пісня, яка грає у відеогрі», «пісня для медитації, яку грають біля річки», «вогонь», «феєрверк».

MusicLM також можна керувати за допомогою комбінації зображення та тексту або генерувати аудіо, яке «відтворюється» певним типом інструменту в певному жанрі. Можна обрати навіть рівень досвіду «музиканта», також система здатна створювати музику, натхненну місцями, епохами чи вимогами (наприклад, мотиваційна музика для тренувань).

Курс BLOCKCHAIN DEVELOPER.
Опануєте технології роботи перспективного напрямку блокчейну, отримаєте навички розробки на мовах JavaScript і Solidity.
Дізнатись про програму навчання

Але MusicLM не бездоганна — деякі зразки мають спотворену якість, що є неминучим побічним ефектом процесу навчання. І хоча технічно MusicLM може генерувати людський вокал, він звучить не надто переконливо.

Водночас Google не поспішає випускати інструмент, враховуючи етичні проблеми, з якими він може стикнутися. MusicLM, як і інші системи, використовувала у навчанні захищений авторським правом матеріал, а під час експерименту виявилось, що близько 1% результатів були безпосередньо відтворені з пісень, на яких тренувалася система.

Якщо припустити, що MusicLM або подібна система одного разу стане доступною, юридичних проблем не оминути — навіть якщо технологія позиціюється як інструмент, який допомагає артистам, а не замінює їх.

  • З певними скандалами вже стикалися простіші ШІ — у 2020 році звукозаписний лейбл Jay-Z подав скаргу щодо авторських прав на YouTube-канал Vocal Synthesis за використання штучного інтелекту для створення кавер-версій пісень, таких як «We Didn’t Start the Fire» Біллі Джоела. YouTube спочатку їх прибрав, але згодом відновив, визнавши запити на видалення «неповними».
  • Нещодавно один американський гурт за допомогою ШІ-інструменту додав у свою пісню голос Jay-Z, а ютуб-блогер Grandayy створив пародійний трек про котів, який звучить штучним голосом Емінема. Великого поширення набув і трек «Heart on My Sleeve» з синтезованими ШІ голосами The Weeknd та Дрейка — пісня згодом була додана на Spotify та Apple Music, з чим активно боролася Universal Music Group.

«Не бійтесь використовувати мій голос‎» — Ґраймс підтримала авторів ШІ-треків та обіцяла ділитись з ними 50% роялті

Джерело: Techcrunch


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: