Новини Бізнес 24.04.2023 о 10:13

Ілон Маск каже, що пожертвував Україні $100 млн, а SpaceX забезпечує роботу Starlink в країні без грошей Міноборони США

https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png

Вадим Карпусь

Автор новин

Під час суперечки щодо запровадження платної підписки Twitter Blue стали відомі цікаві факти про фінансування роботи Starlink в Україні. Ілон Маск заявив, що він відмовився від фінансування Пентагону та витратив на ці цілі $100 млн.

Курс PR-комунікацій
Навчимо писати пресрелізи, які працюють
Хочу

Все розпочалось з твіту Стівена Кінга, в якому він запропонував Маску передати $8 за його синю галочку на благодійність. Всесвітньо відомий автор книг жахів порекомендував «Фонд Притули», який працює на порятунок життя в Україні.

«Це лише $8, тому, можливо, пан Маск міг би додати трохи більше», – зазначив Стівен Кінг.

У відповідь на це Ілон Маск запропонував помірятися розміром донатів та заявив, що він пожертвував Україні $100 млн.

«Я пожертвував Україні $100 млн, а скільки ви пожертвували?

(Ми відмовилися від грошей Міністерства оборони, до речі)», – заявив Маск.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Ілон Маск відмовився далі фінансувати роботу Starlink в Україні. Підконтрольна Маску компанія SpaceX направила лист до Пентагону, в якому говорилося, що вона більше не може продовжувати фінансувати сервіс Starlink, як раніше. У листі також містилося прохання до Пентагону взяти на себе фінансування українського урядового та військового використання Starlink. Тоді Маск стверджував, що підтримка роботи Starlink в Україні на той час вже коштувала SpaceX $80 млн, а до кінця 2022 року сума мала перевищити $100 млн. В листі зазначалося, що до кінця року відповідні витрати SpaceX перевищать $120 млн, а протягом наступних 12 місяців ця сума може досягти $400 млн. Невдовзі через шквал критики Маск передумав та вирішив залишити безплатним Starlink для потреб України попри «втрачання грошей».

Курс КОМЕРЦІЙНИЙ АУДІОПРОДАКШЕН
Створюйте вражаючі звукові ефекти та аудіо для своїх проектів!
Ознайомитись з курсом

Враховуючи наведені дані, підтримка роботи Starlink в Україні коштує SpaceX близько $10 млн на місяць, але з плином часу ця величина може збільшуватись. Таким чином, до середини квітня «пожертви» на Starlink в Україні повинні були сягнути вже $140-150 млн, чи навіть більше. Проте Маск пише про $100 млн та відмову від грошей Міністерства оборони США, хоча раніше вимагав фінансування від Пентагону.

Ілон Маск: SpaceX втрачає близько 20 мільйонів доларів щомісяця, надаючи свій супутниковий інтернет-сервіс Starlink в Україні


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: