Новини Технології 25.03.2024 о 12:37 comment views icon

Китай заборонив використання чипів Intel і AMD у комп’ютерах урядовців

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Китай заборонив використання чипів Intel і AMD у комп’ютерах урядовців

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Китай запровадив нові правила, які забороняють використання американських процесорів AMD і Intel в державних комп’ютерах і серверах, а також блокують Microsoft Windows та іноземні бази даних на користь вітчизняних рішень, повідомляє Financial Times.

Відтепер урядові установи зобов’язані використовувати лише «безпечні та надійні» вітчизняні альтернативи чипам AMD та Intel, зазначені в окремому списку — їх там 18, включно з продуктами Huawei та підтримуваної державою компанії Phytium (обидві, до речі, заборонені в США).

  • Торік на Китай припало 27% продажів Intel у $54 млрд та 15% доходу AMD у $23 млрд (але невідомо, який відсоток використовувався саме у державному секторі).

Цей крок — лише черговий у низці заборон, спрямованих на продукти американського виробництва. Торік Пекін заблокував використання вітчизняним компаніям чипів Micron у критичній інфраструктурі.

США так само має «чорний список» китайських компаній — починаючи від виробників мікросхем і закінчуючи аерокосмічними компаніями. Раніше адміністрація Байдена заборонила таким американським компаніям, як NVIDIA, продавати ШІ та інші чипи Китаю.

Дженсен Хуанг каже, що американо-китайська «‎війна чипів» завдасть мільярдних збитків таким компаніям як NVIDIA, AMD і Intel

Онлайн-курс "Управління ІТ-командами" від Laba.
Прокачайте свої soft- і hard-скіли в управлінні кількома IT-командами, отримайте практичні стратегії та інструменти ефективного team-ліда.
Програма курсу і реєстрація

США, Японія та Нідерланди домінують у виробництві передових процесорів і нещодавно посилили експортний контроль щодо обладнання для виробництва напівпровідників від ASL, Nikon і Tokyo Electron. Однак китайські компанії, включаючи Baidu, Huawei, Xiaomi та Oppo, вже почали розробляти власні аналоги.

Торік у вересні Китай також продублював заборону 2019 року, заблокувавши урядовцям використання iPhone та інших смартфонів іноземних брендів на роботі.

Розділ Технології виходить за підтримки Favbet Tech

Favbet Tech – це ІТ-компанія зі 100% українською ДНК, що створює досконалі сервіси для iGaming і Betting з використанням передових технологій та надає доступ до них. Favbet Tech розробляє інноваційне програмне забезпечення через складну багатокомпонентну платформу, яка здатна витримувати величезні навантаження та створювати унікальний досвід для гравців. IT-компанія входить у групу компаній FAVBET.


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: