Новини Технології 26.10.2023 о 13:27 comment views icon

Інтернет під час знеструмлень. Мінцифри та ЛУН.Місто розроблять мапу провайдерів, чиї клієнти матимуть зв’язок без електрики (до 3 діб)

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Заступник головного редактора, керівник відділу новин

Невдовзі на онлайн-мапі ЛУН.Місто з’явиться новий шар — інтернет-провайдерів, які можуть забезпечити користувачів інтернетом до 72 годин під час знеструмлень. Принаймні команди Мінцифри та ЛУН.Місто анонсували спільну розробку такої мапи, скріпивши домовленість про співпрацю відповідним меморандумом.

Віддамо футболку Збірної України з футболу з підписами гравців за донат від 200 грн на ЗСУ. У описі до донату обов'язково вказуй номер мобільного, щоб ми вручили приз! Кожні додаткові 200 грн у донаті +1 шанс на виграш!
Взяти участь

На мапі (після її фактичного запуску) українці зможуть швидко перевірити, чи надає їхній провайдер стійкий до відключень електрики інтернет, знайти найближчого інтернет-провайдера, який вже перейшов на енергоощадні мережі за технологією xPON, отримати контактні дані та за потреби подати заявку на підключення.

Це також допоможе не перевантажувати мобільні мережі — чим більше людей продовжуватиме використовувати домашній інтернет під час блекаутів, тим довше залишатиметься стабільний мобільний зв’язок.

За задумом авторів ініціативи, мапа регулярно оновлюватиметься та доповнюватиметься інформацією про компанії з мережами xPON. Також там планують зібрати корисну інформацію про різні технології, що дають змогу залишатися онлайн без електроенергії, та тривалість їх роботи.

Конкретна дата запуску мапи поки не повідомляється — найближчим часом доступ мають відкрити жителям Києва. Залишається сподіватися, що розробники максимально швидко додадуть на мапу стійкого домашнього інтернету й інші міста.

Корисна мапа ЛУН Місто з’явилась у березні 2022, щоб допомогти українцям знайти аптеки, заправки, супермаркети, які працюють під час війни. Відтоді розробники активно розвивають сервіс — нещодавно розробники додали кнопки Фільтри та Інші карти, щоб простіше перемикатися між різними мапами (укриттів, закладів з автономним живленням, бюветів, дерусифікованих вулиць, тощо)

На початку місяця Мінцифри закликало українців якнайшвидше переходити на енергоощадні мережі за технологією xPON та підштовхувати своїх інтернет-провайдерів до модернізації інфраструктури. У відповідь ІнАУ від імені інтернет-провайдерів розкритикувала владу — опублікувала відкритий лист з власними проханнями та закликала посадовців не підбурювати споживачів.

З Ethernet на PON. Мінцифри закликає українців якнайшвидше пересідати на енергонезалежні інтернет-мережі, але ІнАУ дуже проти

Курс Англійської.
Онлайн-навчання англійської за методикою Кембриджу - вибір понад мільярда людей.
Вивчити курс

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: