Новини Пристрої 19.10.2023 о 10:19 comment views icon

Nokia звільнить 14 000 людей — 16% всього персоналу

author avatar

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Nokia теж серйозно штормить. На тлі обвалу прибутку за підсумками третього кварталу та невтішних прогнозів фінський телекомунікаційний гігант анонсував масштабні скорочення штату — роботу втратять 14 000 людей, 16% всього персоналу, повідомляє CNBC з посиланням на фінансову звітність компанії.

Ці звільнення — частина антикризових заходів Nokia з метою «подолання складних ринкових умов». Кінцевою метою є скорочення операційних витрат та загальне підвищення продуктивності. Щодо конкретики, протягом 2023-2026 років компанія планує знизити загальні витрати на €800 млн – €1,2 млрд, щоб виправити фінансове становище. Водночас штат зменшиться з нинішніх 86 тис. співробітників до 77 тис. – 72 тис.

Nokia анонсувала масштабні звільнення на тлі невтішних фінансових результатів: у третьому кварталі продажі у річному вимірі впали на 20%, до €4,98 млрд, а прибуток обвалився ще відчутніше – на 69%, до €133 млн.

Nokia — один із трьох найбільших виробників телекомунікаційного обладнання (на Nokia, Ericsson та Huawei припадає близько 70% всіх постачань), наразі компанія стикається з проблемами, пов’язаними з уповільненням світової економіки та скороченням витрат операторів мобільного зв’язку на інфраструктуру.

Бізнес мобільних мереж — найбільший підрозділ Nokia — в річному вимірі впав на 24%,  до €2,16 млрд, а його операційний прибуток зменшився на 64% до аналогічного періоду минулого року. У Nokia заявили, що спад здебільшого зумовлений скороченням продажів у Північній Америці. Водночас обсяги продажів в Індії назвали «помірними», оскільки розгортання мереж 5G «нормалізується».

На початку року Nokia вперше за 60 років оновила логотип, щоб позбавитися стійких асоціацій з мобільними телефонами та окреслити новий фокус — мережі зв’язку та цифровізація промисловості.

Nokia оновила логотип вперше за 60 років


Що думаєте про цю статтю?
Голосів:
Файно є
Файно є
Йой, най буде!
Йой, най буде!
Трясця!
Трясця!
Ну такої...
Ну такої...
Бісить, аж тіпає!
Бісить, аж тіпає!
Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: