Новини Наука та космос 06.03.2023 о 11:01 comment views icon

Надпотужний сонячний спалах спричинив проблеми з радіозв’язком на Землі

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Сонячний спалах — інтенсивний сплеск високоенергетичного випромінення — був зафіксований у п’ятницю, 3 березня. В NASA кажуть, що він належав до категорії  X — тобто до найпотужніших сонячних спалахів.

За повідомленням Spaceweather.com, випромінювання спалаху, який виник з сонячної плями AR 3234, викликало перебої з радіозв’язком у Північній та Південній Америці:

«Авіатори та радіолюбителі могли помітити втрату сигналу на частотах нижче 30 МГц протягом години після спалаху».

Обсерваторія сонячної динаміки NASA (SDO), яка детально вивчає Сонце з 2010 року зафіксувала п’ятничний спалах, який віднесли до категорії X2.1. (Вчені, що вивчають Сонце, поділяють спалахи на три категорії: C — найслабший, M — середньої сили, а X — найпотужніший; цифри вказують на підвищений рівень інтенсивності).

Надпотужний сонячний спалах спричинив проблеми з радіозв’язком на Землі

Такі потужні спалахи часто супроводжуються корональними викидами маси (КВМ), які спрямовують величезні хмари сонячної плазми в космос зі швидкістю мільйони кілометрів на годину. Це, своєю чергою, може спричиняти геомагнітні бурі на Землі, які впливатимуть на роботу енергетичних систем та орбітальних космічних кораблів.

Онлайн-курс "Комунікаційний менеджер" від Skvot.
Ви отримаєте скіли комунікації, сформуєте CV та розробите власну one page strategy. Для своєї карʼєри та успішного масштабування бренду.
Програма курсу і реєстрація
Полярне сяйво, Долина Смерті в Каліфорнії, 28 лютого 2023 року. Фото: Shari Hunt/Space
Полярне сяйво, Долина Смерті в Каліфорнії, 28 лютого 2023 року. Фото: Shari Hunt/Space

Сонце наразі перебуває в 11-річному циклі своєї активності, і в останні дні вже було зафіксовано низку потужних спалахів та КВМ, які очікуються й надалі. Наприклад, попередні спалахи викликали сильні геомагнітні бурі в останні дні лютого, чим спровокували підсилення такого оптичного явища, як полярне сяйво, яке можна було побачити навіть в Каліфорнії та Західній Австралії. 

Потужна гармата та мільйони тонн місячного пилу — астрофізики запропонували новий спосіб охолодження Землі

Джерело: NASA, Space

 


Loading comments...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: