Наука та космос

SpaceX та NASA вперше відправили чотирьох космічних туристів на МКС

SpaceX та NASA вперше відправили чотирьох космічних туристів на МКС

8 квітня компанія Ілона Маска SpaceX запустила до Міжнародної космічної станції (МКС) свій пілотований космічний корабель Crew Dragon Endeavour із приватними астронавтами на борту. Політ організований Axiom Space — стартапом, який бронює відправлення зі SpaceX та координує польоти на МКС з NASA для всіх, хто може собі це дозволити.

Багатонаціональний екіпаж місії Ax-1 перебуває в космосі. Команда проведе на низькій навколоземній орбіті 10 днів, 8 з яких — на борту МКС. Вартість квитка в космос — 55 мільйонів доларів за одне місце.

«Під час своєї 10-денної місії члени екіпажу проведуть вісім днів на МКС, провівши понад 25 наукових досліджень та демонстрацій технологій. Це відкриє більше можливостей для вчених та дослідників у всьому світі і надасть життєво важливі дані для підготовки Axiom Station, першої у світі комерційної космічної станції», — заявили в Axiom Space.

На борту знаходяться Майкл Лопес-Алегрія, колишній астронавт NASA і нинішній співробітник Axiom, який керує місією; колишній пілот ізраїльських ВПС та бізнесмен Ейтан Стіббе; виконавчий директор канадської інвестиційної компанії Mavrik Corporation Марк Паті та керуючий партнер американської фірми Connor Group Ларрі Коннор. У Лопеса-Алегрія за плечима чотири польоти в космос у період з 1995 по 2007 роки, решта раніше такого досвіду не мала.

Курс
QA
Опануйте професію тестувальника та платіть після працевлаштування
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
QA

Очікується, що Dragon Endeavour пристикується до порту модуля МКС Harmony, що повернено в космос, вранці 9 квітня.

Це друга туристична місія на Crew Dragon, але перша на МКС. У вересні 2021 року компанія SpaceX запустила на орбіту пілотований космічний корабель Crew Dragon з першим повністю комерційним екіпажем, що складався з чотирьох непрофесійних астронавтів. Вони провели у космосі три дні.

Усього стартап Axiom Space замовив у SpaceX ще три комерційні місії Crew Dragon на МКС у період з 2022 по 2023 роки (Ax-2, командиром якої буде астронавт NASA Пеггі Уітсон), Ax-3 та Ax-4.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: