Новини Софт 12.04.2023 о 13:13

StopRU — українське розширення для браузера, яке дерусифікує YouTube (фільтрує російський контент в рекомендаціях та пошуку)

https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png

Вадим Карпусь

Автор новин

Українські розробники створили розширення для браузера з красномовною назвою stopRU. Це дерусифікатор YouTube, який допоможе навчити алгоритми відеосервіса не рекомендувати російські відео.

Курс
КОМЕРЦІЙНИЙ АУДІОПРОДАКШЕН
Створюйте вражаючі звукові ефекти та аудіо для своїх проектів!
Ознайомитись з курсом
Music

Розширення stopRU спрацьовує кожного разу, коли користувач заходить на YouTube. Воно аналізує назву кожного відео, опису та каналів й перевіряє їх на наявність виключно російських (ё, ъ, ы, э) та українських (ґ, є, і, ї) літер. У випадку, якщо присутні російські, та немає українських літер таке відео вважається російським. Надалі робота stopRU залежить від сторінки, на якій знаходиться користувач:

  • На головній сторінці для російських відео за замовчуванням відкривається меню, що випадає, та обирається пункт «Не цікавить». В налаштуваннях також можна обрати інші дії для таких відео, наприклад, обирати пункт «Не рекомендувати канал» або просто виділяти відео без жодних дій.
  • На сторінці результатів пошуку російські відео затемнюються. В налаштуваннях можна змінити поведінку розширення.
  • На сторінці «Популярне» російські відео затемнюються. Також в налаштуваннях можна змінити поведінку розширення.
  • На сторінці перегляду відео аналізуються рекомендовані відео в правій частині екрана. Для російських відео відкривається меню, що випадає, та обирається пункт «Не цікавить». Також доступні опції виділяти відео без жодних дій або обирати в меню пункт «Не рекомендувати канал». Змінити поведінку розширення можна в налаштуваннях.

При перегляді відео stopRU також аналізує кожен коментар за тими ж самими правилами щодо наявності літер. У випадку, якщо присутні російські, та немає українських букв, такий коментар вважається російським і затемнюється. Змінити поведінку розширення можна в налаштуваннях.

Розширення stopRU є безплатним і працює без реклами. Воно доступне для браузерів Chrome та Firefox.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: