Новини Софт 18.10.2023 о 09:09 comment views icon

X/Twitter — більше не безплатний. З користувачів стягуватимуть $1/рік за публікацію дописів

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/Katya-96x96.jpg

Катерина Даньшина

Авторка новин

Ті, хто не сплатив — зможуть лише читати твіти.

X все-таки стягуватиме плату за користування соцмережею у межах програми «Not a Bot», яка наразі вже запрацювала в тестовому режимі у Новій Зеландії та на Філіппінах.

Усі нові користувачі мають сплатити $1/рік, щоб мати можливість публікувати дописи.

«З 17 жовтня 2023 року ми почали тестувати «Not A Bot» — нову передплату для нових користувачів у двох країнах, яка розроблена для зменшення спаму та активності ботів», — коментують у соцмережі.

Згідно зі схемою, нові користувачі повинні підтвердити свої номери телефонів і сплатити комісію в 1 долар, якщо вони хочуть використовувати основні функції, такі як твіти, ретвіти, закладки та лайки.

Ті, хто не сплатив, зможуть використовувати X лише в режимі «читання».У компанії заявили, що на раніше зареєстрованих користувачів плата поки не поширюватиметься.

Дехто розглядає у новій програмі спробу Ілона Маска отримати доступ до платіжних даних користувачів, щоб потенційно сприятиме його ідеї перетворити X на платіжний застосунок. За словами його біографа Волтера Айзексона, мільярдер «‎розлютився», коли дізнався, що Apple не надає дані кредитних карток тих, хто реєструється у соцмережі через iPhone.

Курс Комерційний директор.
Зосередження на практичних завданнях та послідовному аналізі проектів замість великої теорії. Реалізуй свої мрії про керівну посаду після завершення курсу.
Дізнатись програму

Тим часом Similarweb звітує, що глобальний трафік X знизився на 14% після приходу Ілона Маска, а у США — на 19%. Активність користувачів США на мобільних пристроях також зменшилась на 17,8% порівняно з аналогічним періодом торік, виходячи з даних щодо щомісячно активних користувачів на iOS та Android.

X/Twitter — більше не безплатний. З користувачів стягуватимуть $1/рік за публікацію дописів

Хоча на США припадає приблизно чверть вебтрафіку X, в інших країнах також спостерігалося зниження Велика Британія (-11,6%), Франція (-13,4%), Німеччина (-17,9%) та Австралія (-17,5%).

Цікаво, що у минулому місяця відвідуваність профілю самого Маска на сайті зросла на 96% порівняно з минулим роком.

X/Twitter — більше не безплатний. З користувачів стягуватимуть $1/рік за публікацію дописів

Якщо порівнювати з іншими соцмережами, то трафік 100 найпопулярніших загалом знизився на 3,7% у вересні — за винятком TikTok, який глобально зріс на 22,8%. Вебтрафік Facebook, наприклад, знизився на 10,4%.

 

На мобільних пристроях спостерігалася подібна тенденція, однак кількість щомісячно активних користувачів X скоротилася на 17,8% у вересні, у порівнянні з Facebook і Instagram з 8% і 3,7% відповідно.

X/Twitter — більше не безплатний. З користувачів стягуватимуть $1/рік за публікацію дописів

Важливість X знизилась і в екосистемі новин (а судячи з того, що сайт прибрав заголовки, низхідна тенденція триватиме)  — ще три роки тому The New York Times отримував 3-4% свого трафіку з Twitter, але зараз цей показник зменшився до менш як 1% (звичайно, X через особисті конфлікти Маска придушував посилання на Times у серпні разом з іншими конкурентами, такими як Bluesky і Threads).

«…Якимось чином аудиторія X/Twitter зменшилася, але не випарувалася», — написав Девід Карр, старший менеджер з аналізу Similarweb.

X, ймовірно, оскаржить висновки Similarweb, оскільки нещодавно його керівники називали дещо інші дані, хоча й плутались у показах —  CEO X/Twitter Лінда Яккаріно заявила про 500 млн щоденних дописів на платформі, а Ілон Маск розповідав про 100-200 млн.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: