Блоги Блоги 07.02.2020 в 17:40 comment

На честь 50-річчя міста Прип’ять презентували діджитал-барельєф «Прометей» площею 350 кв.м. [відео]

author avatar
https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/25f9b2416da07639967e18eb989e71c4?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/06/no-avatar.png *** https://itc.ua/wp-content/themes/ITC_6.0/images/no-avatar.svg

Автори культурного проекту АРТЕФАКТ та мурала на ЧАЕС презентували великий діджитал-барельєф на головній стіні легендарного готелю Полісся, розташованого у центрі міста Прип’ять. Загальна площа арт-об’єкту становить майже 350 м2, він став подарунком мешканцям міста на честь його 50-річчя.

Держава, як виявилося, не організовувала ніяких святкувань, тому 4 лютого 2020 року, у ювілейний день народження Прип’яті, культурні та громадські активісти Чорнобилю провели власну культурну акцію.

На центральній площі міста проект ARTEFACT представив діджитал-барельєф «Прометей» медіа-артиста Валерія Коршунова, на одному з головних символів Прип’яті — готелі «Полісся». Проекція висотою 25 метрів була створена за допомогою сучасної 3D-графіки, що перетиналася з хронікою молодої Прип’яті. Саундтрек був написаний зі Звуків Чорнобиля автором діджитал-барельєфу. Проект розповів історію Прометея як одного з символів міста Прип’ять, оживляючи спогади та презентуючи сучасний подарунок мешканцям міста.

Акція в Прип’яті, на якій були присутні колишні мешканці міста, представники медіа, громадських та мистецьких організацій, єдналася телемостом з Національним музеєм Чорнобиля, де зібрались прип’ятчани, які не змогли поїхати у Зону Відчуження. Окрім мистецького змісту, акція мала соціальну направленість — на день 50-річчя Прип’яті створено петицію на сайті Президента.

«Культура та мистецтво – є одними з найважливіших рушійних сил соціальних питань у розвинутих країнах. Заради майбутнього нам потрібно подолати наслідки не лише радіаційної, а й інформаційної катастрофи Чорнобиля, в якій ми живемо сьогодні. Ми створили петицію на сайті Президента України, в якій звертаємо увагу до досить простих, але вкрай важливих питань Чорнобиля, що стосуються кожного сучасного українця сьогодні» — зазначив Валерій Коршунов.

Англійська для початківців від Englishdom.
Для тих, хто тільки починає вивчати англійську і хоче вміти використовувати базову лексику і граматику.
Реєстрація на курс

Нагадаємо, що в жовтні 2019 року автор проекту ARTEFACT Валерій Коршунов презентував мурал «Погляд у Майбутнє», який був обраний представниками ЧАЕС та намальований на адміністративній будівлі ЧАЕС, як символ того, що людина може переосмислювати та виправляти помилки минулого заради майбутнього.

Джерело: ARTEFACT


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: