Новости

Google сповістила українських користувачів про здорожчання платних сервісів — до ціни додадуть 20% ПДВ

Google сповістила українських користувачів про здорожчання платних сервісів — до ціни додадуть 20% ПДВ

Це пов’язано з запровадженням в Україні так званого «податку на Google» — відповідний закон набуде чинності з 1 січня.

1 грудня компанія Google у поштовій розсилці повідомила українських користувачів про майбутнє зростання вартості платних сервісів, серед перших на це звернув увагу AIN.UA. Відповідно до вимог українського законодавства Google почне стягувати додатково 20% ПДВ від теперішньої вартості підписок на свої сервіси. Подорожчання торкнеться всіх українських споживачів, зокрема і ФОПів. Уникнути його зможуть лише власники бізнесу, зареєстрованого належним чином (читай: юрособам).

Google сповістила українських користувачів про здорожчання платних сервісів — до ціни додадуть 20% ПДВ
Скріншот повідомлення Google про додавання 20% ПДВ до вартості електронних послуг в Україні відповідно до вимог законодавства. Джерело: AIN.UA

Нові регіональні ціни від Google для українців обумовлені нещодавніми змінами в українському законодавстві — мова про так званий закон щодо «податку на Google (№ 1525-ІХ), який був ухвалений Верховною Радою у червні й того ж місяця підписаний Президентом. Ми неодноразово писали про цей суперечливий законопроєкт авторства сумнозвісного Данила Гетманцева у попередніх новинах. Головне в ньому — зміни до статті 208 Податкового кодексу України, яку в новій редакції має доповнити норма про оподаткування електронних послуг. Згідно з текстом цієї норми, компанії-нерезиденти, які надають фізособам на території України свої електронні послуги, повинні сплачувати ПДВ у розмірі 20%.

Закон набуде чинності 1 січня 2022 року та зобов’язує іноземні ІТ-компанії без офіційного представництва в Україні зареєструватися платниками податку на додану вартість за спрощеною процедурою через спеціальний електронний сервіс, якщо загальна сума від здійснення відповідних операцій перевищує 1 млн грн на рік.  Від сплати ПДВ звільняються лише операції з постачання послуг з дистанційного навчання через Інтернет (якщо мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем) та окремі освітні сервіси Google сповістила українських користувачів про здорожчання платних сервісів — до ціни додадуть 20% ПДВGoogle сповістила українських користувачів про здорожчання платних сервісів — до ціни додадуть 20% ПДВЗгідно з текстом закону, операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.

Курс
UI/UX Design
Навчіться у вільний час розробляти вебінтерфейси, які подобатимуться клієнтам, та заробляйте від $1000
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
UI/UX Design

Раніше автор ініціативи Данило Гетманцев стверджував, що лише від рекламних послуг онлайн Україна може отримати 3 мільярди гривень на рік та запевняв, що Facebook та Viber готові платити податки в Україні.

Минулого місяця Netflix знизив вартість підписки в Україні якраз на 20%.


Завантаження коментарів...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: