Новости Новости 08.02.2022 в 12:46 comment views icon

В Україні запустили «Дія.City» — спеціальний правовий режим з особливими умовами оподаткування для ІТ-індустрії

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/04/vova-96x96.jpeg

Володимир Скрипін

Ексзаступник головного редактора

Ще один важливий анонс сьогоднішнього Diia Summit 2022 — запуск нашумілого спеціального режиму для IT-індустрії «Дія.City». Від сьогодні, 8 лютого, цей режим, про який ми багато писали протягом останніх двох років, офіційно запрацював — українські, а також міжнародні IT-компанії (обов’язкова умова — реєстрація юрособи в Україні) можуть подавати заявки на зарахування в «Дія Сity», щоб отримати статус резидента, переваги та сплачувати податки за новою податковою системою.

Головне з презентації

 • Мінцифра вже почала приймати заявки на вступ до спецрежиму «Дія Сity» — охочі можуть зробити це, заповнивши спеціальну електронну форму на офіційному сайті проєкта.

«Ми запускаємо Дія.City. Це цифрова столиця електронної держави. Дія.City — це
один з найкращих податкових та правових режимів на планеті, на планеті, де
говорять мовою венчурного інвестування. Ми трансформуємо Україну в країну
продуктових компаній та стартапів. Завдяки Дія.City частка ІТ у ВВП нашої держави
зросте з 4% до 10%, а доходи галузі — до $16,5 млрд. Це дозволить Україні стати
найбільшим ІТ-хабом Європи»,

Володимир Зеленський,

Президент України

 • Термін розгляду заяви — 10 робочих днів. Компанії, які будуть відповідати вимогам, будуть зараховувати до реєстру резидентів «Дія City» за принципом «мовчазної згоди» (зарахування буде відбуватись автоматично за умови відсутності відмови чи/або зауважень), а сам реєстр буде відкритим і його можна буде переглядати на сайті проєкту.
 • Міжнародна фінансова технологічна компанія Revolut стала першим резидентом «Дія City». Компанія представлена в 36 країнах світу та є найдорожчим стартапом Великої Британії.
 • Намір стати резидентами «Дія.City» вже підтвердили MacPaw (Setapp, CleanMyMac, Gemini 2) та SoftServe.
 • У «Дія Сity» діятимуть інструменти англійського права для захисту інвестицій: convertible
  loan, liquidation preferences, option & ESOP, warranties & indemnities, liquidated damages.
 • Також Мінцифра анонсувала запуск фонду, який буде оплачувати 50% онлайн-навчання IT-спеціальностей.

В основі «Дія.City» — декілька законів, а саме: рамковий «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 1667-ІХ (15 липня цей закон був прийнятий у другому читанні Радою, а  11 серпня його підписав президент) та податковий «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» № 1946-ІХ (14 грудня документ остаточно ухвалила Рада, а 18 грудня його підписав президент).

Ключові особливості та умови оподаткування резидентів «Дія.City»

В Україні запустили «Дія.City» — спеціальний правовий режим з особливими умовами оподаткування для ІТ-індустрії
Податкові умови. Скриншот з презентації Diia Summit 2022
 • Можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал (ПнВК) у розмірі 9% або податок на прибуток — 18%.
 • Спеціальні ставки для працівників IT-компаній та гіг-спеціалістів: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 5%, єдиний соціальний внесок — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%. Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище від цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО.
 • Перехідний 3-річний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти.
 • З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи) не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року – 20%. До цього часу — жодних обмежень. Оподаткування ФОП, що співпрацюватимуть із резидентами Дія City, залишатиметься на рівні чинних на сьогодні ставок.
 • Суми понад ліміт для платників ПнВК будуть оподатковуватися в розмірі 9%. Платники податку на прибуток витрати на ФОП, які перевищуватимуть дозволені 20%, повинні будуть включати до фінансового результату.
 • Компанії-резиденти, що сплачуватимуть податок на прибуток і чий річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без жодних обмежень і після 2025 року.
 • 0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше від 1 разу на 2 роки;
 • Податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.
 • Умови Дія City діятимуть протягом 25 років і будуть розповсюджені на всіх.
В Україні запустили «Дія.City» — спеціальний правовий режим з особливими умовами оподаткування для ІТ-індустрії
Податкове навантаження у «Дія.City» у порівнянні з наявними умовами в інших європейських країнах. Скриншот з презентації Diia Summit 2022

Як «‎Дія.City» вплине на розвиток ІТ та економіку Україні (прогноз Мінцифри)

В Україні запустили «Дія.City» — спеціальний правовий режим з особливими умовами оподаткування для ІТ-індустрії
Скриншот з презентації Diia Summit 2022

В Мінцифрі очікують, що завдяки «Дія City» темпи росту ІТ-сектора можуть подвоїтися до 40–50% на рік, а доходи IT-галузі в Україні до 2025 року можуть зрости з теперішніх $6 млрд до $16,5-$17 млрд. Водночас кількість робочих місць у галузі може збільшитися до 450 тис., а ІТ-індустрія зможе досягти 10% у ВВП країни (зараз частка становить близько 3,7-4,2%).


Loading comments...

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: