Про українську музику ми вже говорили, а тепер настав час приділити увагу і закордонним музичним новинкам, які однозначно варті уваги слухачів. Також ми не забуваємо і про вітчизняних виконавців. Зібрали десятку найцікавіших релізів липня, котрі вже готові штурмувати хіт-паради, радіостанції, соцмережі, музичні платформи та плейлисти читачів ITC.
Зміст
PJ Harvey — I Inside The Old Year Dying
Жанр: постпанк, фолкрок
Дата релізу: 7 липня
Кількість треків: 12
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
Новий альбом англійської мультиінструменталістки Пі Джей Гарві, заснований на її ж поетичній збірці Orlam, то є химерна подорож у незвідане, галюциногенний трип з високою дозою атмосферності. Поринути у цю подорож захочеться далеко не кожному, але те, що виконавиця використовує свій тоненький голосок дуже вдало — не підлягає жодним сумнівам. Музичні критики лишилися у захваті.
Тутешня музика увібрала щось від постпанку, щось від фолку, але навряд чи тяжіє до конкретного жанру і загалом виглядає мінімалістично, наче Пі Джей боялася зіпсувати матеріал зайвими рухами і звуками. В інтерв’ю вона зізнавалася, що ця платівка потребувала кропіткої праці та несе у собі «пошук сенсу». Що ж, сподіваємось, співачка знайшла його. Рекомендується усім любителям атмосферного, дивного і не такого, як всі.
A Life Divided — Down The Spiral Of A Soul
Жанр: модерн рок/метал, індастріал метал, синтірок
Дата релізу: 7 липня
Кількість треків: 11
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
Німці A Life Divided частково лишаються вірними собі та своєму стилю, але їх сьомий лонгплей доводить, що команда готова до експериментів. Ці адепти індастріал-металу, підкріпленого виразною електронікою та надривними приспівами, від яких відчуваєш себе живим і, хочеться вірити, вільним, стали злішими та похмурішими.
У новому матеріалі немає місця танцювальним хітам на кшталт The Last Dance, зате помітно збільшилась присутність гроулінгу та яскраво відчувається тяжче, подекуди відверто металічне звучання. Трек Disorder взагалі дивує рівнем своєї важкості, і це явний сюрприз.
Цікаво звучить True Religion, але щоб відчути справжніх A Life Divided, ні в якому разі не можна пропускати Tear Down the Walls, виконану спільно з Tag My Heart. Останні, до речі, в листопаді 2021-го виступали на розігріві у Dark Tranquillity на київському концерті. В цілому це енергійна та деякою мірою еклектична робота, котра напевно сподобається давнім шанувальникам гурту.
PVRIS — Evergreen
Жанр: електропоп
Дата релізу: 14 липня
Кількість треків: 11
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
Четверта платівка PVRIS має в усіх сенсах приємне лайтове звучання, від якого сильних потрясінь не отримаєш, але заряд емоцій точно відчуєш. Звісно, для людей, що звикли до важкої музики, усі ці попсовенькі пісенькі будуть на одне лице, але, наприклад, щось цікаве тут для себе напевно знайдуть поціновувачі R&B та електронщини. Вокалістка Ліна Ґанн розповідала, що не має наміру слідувати якимось тенденціям і відкрита до змін.
Умовно альбом можна розділити на дві частини. Перша виділяється своєю енергійністю, кульмінацією якої стають похмура як для цього матеріалу Hype Zombies та запальна Take My Nirvana. Після них йдуть спокійніші пісні, де особливо запам’ятовується дуже приємний мотив Headlights. Закриває лонгплей на високій емоційній ноті титульна Evergreen.
Rita Ora — You & I
Жанр: поп
Дата релізу: 14 липня
Кількість треків: 12
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
Свіжий реліз від популярної британської співачки Ріти Ори це класичний сучасний поп. Багато любителів музики усіляко відхрещуються від цього мейнстримного жанру, але треки You & I з категорії тих, які ви випадково можете почути по радіо, і ось вже кортить зробити гучніше і пуститися в танець. На жаль чи на щастя, моє знайомство з творчістю Ріти обмежується її епізодичною появою у шостому «Форсажі».
Думки музичних критиків щодо цієї роботи дещо розійшлися. Одні називають матеріал кращим у дискографії виконавиці, іншим не вистачило відмінних рис, що допомогли б розпізнати ці треки серед маси інших у жанрі.
Кому вірити — вирішувати слухачам, а ми лиш відзначимо, що композиції Unfeel It, Shape of Me, Nothing Hill та титульна You & I, під яку буде чудово станцювати повільний танок зі своєю другою половинкою, стануть приємними для вух. А ще тут є колаборація з Fatboy Slim.
Greta Van Fleet — Starcatcher
Жанр: прогресивний рок, блюз-рок
Дата релізу: 21 липня
Кількість треків: 10
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
Перед виходом альбому участники гурту обіцяли слухачам більш сире, навіть «гаражне» звучання. Тут, беззаперечно, як і раніше відчувається шалений вплив легендарних Led Zeppelin, і якщо для когось таке наслiдування сприймається як вторинність, то ми краще звернемо увагу на те, що у своєму жанрі Greta Van Fleet почуваються як риба у воді.
Під час прослуховування важко виділити якусь з композицій (хіба що сингл Meeting The Master звучить масштабніше за інших), адже усі вони виконані на дуже хорошому рівні і сприймаються максимально добре. Для підстаркуватих рокерів, юнацький та бунтівний запал яких вже згас (до них же відноситься й автор цих рядків), Starcatcher може зайняти важливе місце в особистому плейлисті та одночасно стати ковтком приємної ностальгії.
ONUKA — ROOM
Жанр: електрофольк
Дата релізу: 21 липня
Кількість треків: 10
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
Нарешті ми дісталися й до вітчизняної музики. У липні вийшов четвертий повноформатний запис ONUKA, присвячений актуальним подіям в Україні. Поки іноземні виконавці висловлюються про щось піднесене, українські музиканти не припиняють говорити про наше невтішне буття. Все вірно, кожен співає про те, що болить йому.
Room позиціюється як маніфест і разом з тим присвята всім українцям. Саме український народ є героєм пісень — від військових і волонтерів до звичайних роботяг, котрі працюють на перемогу. І гурт прагне поділитися цими історіями з усім світом, адже той не повинен забувати, щось десь там досі лунають вибухи й гинуть люди.
З музичного боку матеріал досить різносторонній: є як по-онуківські традиційна, яскраво виражена електроніка, помножена на фолк-мотиви, так і більш медитативні композиції. Деякі тексти просякнуті драмою, інші — заряджені оптимізмом. Особливо закарбовуються у пам’яті яскраві образи Нати Жижченко та символічна алюзія на Пам’ятник засновникам Києва у кліпі на трек PEREMOHA.
Blur — The Ballad Of Darren
Жанр: альтернативний поп/рок
Дата релізу: 21 липня
Кількість треків: 10
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
Одна з найгучніших музичних новинок місяця це, звичайно ж, нова, вже дев’ята платівка англійських альтернативників та справжніх ікон бритпопу Blur. Для багатьох вона виявилася неочікуваною і від того ще більш приємною. Фронтмен Деймон Албарн наголошував, що свіжий лонгплей відображає покоління самих музикантів та одночасно буде зрозумілий молодшим слухачам.
Ми ж зупинимося на треку під назвою Russian Strings, де своїм текстом гурт апелює до росіян, ставить питання, марно чекаючи на відповідь. Загалом це зріла, добре продумана робота від зрілих досвідчених музикантів, яким вже нема чого доводити й точно не до лиця видавати щось наденергійне, з тих, старих часів.
Екзистенційні роздуми тут накладаються на спокійну, можна навіть сказати навмисне приглушену музику, і цим Blur ніби запрошують слухача долучитися до їхніх неспішних думок про буремне життя та усе те, що коїться навкруги. Хоча от пісенька St. Charles Square з цим не згодна і доводить, що пороху в дядьків ще у достатку.
O.Torvald — Голосові
Дата релізу: 25 липня
Кількість треків: 4
Де послухати: Spotify, YouTube Music
З болю та відчаю у фронтмена O.Torvald Жені Галича народились рядки до треку, що отримав назву «Голосові». Цю вкрай похмуру та сумну пісню Галич присвячує усім своїм загиблим побратимам, тож розмови про якусь художню чи музичну складову цього треку ми вважаємо недоречними. Зауважимо лиш, що у кліпі та на бек-вокалі була помічена Ліза Углач, також відома як виконавиця Структура Щастя.
Пісня увійшла в однойменний мініальбом і є завершальною. Перед нею стоять три голосові повідомлення, записані українськими бійцями під час боїв за Бахмут минулої весни. В офіційному акаунті гурту в Instagram зазначається, що слухати ЕР варто в тому порядку, в якому він завантажений на музичних платформах.
Sevendust — Truth Killer
Жанр: альтернативний метал, ню-метал
Дата релізу: 28 липня
Кількість треків: 12
Де послухати: Spotify, YouTube Music, Apple Music
У липні маємо ще один знаковий реліз від представників альтернативної сцени — чотирнадцятий повноформатний студійник від культових Sevendust. Після настільки успішного та довготривалого шляху можна припустити, що Ладжон Візерспун та компанія вже списалися та втомилися, але це чиста неправда. Truth Killer доводить, що у хлопців ще вдосталь енергії та вдалих ідей. Трава все така ж зелена.
Тут вистачає як доречної агресії з екстрим вокалом, так і більш м’яких, мелодійних моментів. Вокал у Візерспуна впевнений і багатогранний, а гітарні рифи не менш потужні, ніж у золоті 90-ті — початок нульових.
Річ у тім, що Sevendust лишаються вірними собі, а їх фірмові фішки нікуди не зникли. І нехай якихось сюрпризів ця робота не пропонує, вона однозначно займе помітне місце у багатій дискографії гурту. Особисті фаворити — Won’t Stop the Bleeding, Superficial Drug, Love and Hate. А ваші?
Post Malone — Austin
Жанр: попрок, синтіпоп
Дата релізу: 28 липня
Кількість треків: 17
Де послухати: Spotify, Apple Music
У своєму п’ятому студійнику добряче розтатуйований репер Post Malone остаточно відходить від хіп-хопу та видає щось близьке до попроку і синтіпопу. Ця музика справляє максимально приємне враження. Робота дійсно спроможна покращити настрій та може стати хорошим терапевтичним сеансом у важкі часи (а інших зараз не існує).
Усі без виключення гітарні партії співак виконав самостійно (акустичної гітари тут більш ніж достатньо), а його ніжний та місяцями навіть тендітний вокал приємно лягає на лайтові красиві мелодії.
Виділяти котрусь з них зовсім не хочеться, адже це абсолютно цільний музичний витвір, кожна частинка якого грає на загальну атмосферу. Та й коли вмикаєш перший трек, перемикати бажання не виникає: нехай грають собі один за одним. Let it be, let it be, — дозволимо собі процитувати великих класиків.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: