Огляди Серіали 07.10.2023 о 11:00 comment views icon

Рецензія на серіал «Асока» / Ahsoka

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg

Денис Федорук

Автор статей та рецензій

Рецензія на серіал «Асока» / Ahsoka

Партнер розділу?

3 жовтня на Disney+ завершився показ першого сезону пригодницько-фантастичного серіалу «Асока», присвяченого однойменному персонажу із всесвіту «Зоряних війн». У цій рецензії розповідаємо, чи не заграються автори з фансервісом та чого чекати глядачам, лише поверхнево знайомим з культовою сагою.

Рецензія на серіал «Асока» / Ahsoka

Плюси:

в міру захоплива пригода в улюбленому багатьма глядачами всесвіті; стійке враження, що усі актори знаходяться на своїх місцях (особливо хочеться виділити Рея Стівенсона); прекрасна технічна складова; грамотно поданий фансервіс

Мінуси:

серіал напевно виявиться менш цікавим для глядачів, не знайомих з бекграундом, хоча це скоріше не недолік, а констатація факту; стандартна пригода в межах всесвіту, тобто нічого принципово нового серіал не пропонує; не критична затягнутість оповіді

7/10
Оцінка ITC.ua

«Асока» / Ahsoka

Жанр пригодницька фантастика
Режисери Дейв Філоні, Стеф Грін, Рік Фамуїва, Дженніфер Гетцінгер, Гіта Патель, Пітер Ремсі
У ролях Розаріо Доусон, Наташа Лю Бордіццо, Мері Елізабет Вінстед, Рей Стівенсон, Іванна Сахно, Гайден Крістенсен, Девід Теннант
Прем’єра Disney+
Рік випуску 2023
Сайт IMDb

Після повстання на Лоталі Асока Тано все ще не полишає надій ідентифікувати місцеположення гранд-адмірала Трауна та, за можливості, Езри Бріджера. Як відомо, ці двоє зникли у гіпепросторі, та про їхню подальшу долю наразі нічого не відомо.

Тим часом круті найманці, колишній джедай Бейлан Сколл та його учениця Шін Хаті, звільняють раніше захоплену Асокою Морган Елсбет, а згодом вирушають у гості до мандалорки Сабін Врен, щоб відібрати зоряну карту (не питайте, звідки та в неї взялась).

Таким чином поганці планують об’єднатися з синім червонооким гранд-адміралом, щоб вивести поважного пана з вимушеного вигнання та допомогти йому очолити залишки Галактичної Імперії.

Асока

Якщо ви дивилися усі фільми грандіозної космічної саги та навіть щось із серіалів (наприклад, «Мандалорця»), але деякі вищезгадані імена та події вам не здаються знайомими, значить ви не з тих, хто слідкував за розвитком подій ще й у анімаційних проєктах.

Власне, сама Асока Тано дебютувала в цьому кіновсесвіті у далекому 2008 році, коли у повнометражному мультфільмі «Війни клонів» постала перед глядачем як юний падаван Енакіна Скайвокера.

Згодом вона стала одним з основних персонажів однойменного мультсеріалу (2008—2020) та з’явилася у «Зоряних війнах: Повстанці» (2014—2018). Перша не анімаційна поява героїні відбулася у другому сезоні «Мандалорця», пізніше — у «Книзі Боби Фетта», і в обидвох партію тоґрути-войовниці виконала Розаріо Доусон. Тепер же акторка повертається до ролі Асоки вже у сольному проєкті.

Асока

Що ж, очевидно, що «Асока» в першу чергу розрахована на тих шанувальників космічної саги, що добре знайомі з усіма цими мультсеріалами, а в ідеалі — ще й з романами про Трауна Тімоті Зана і навіть такими дрібничками, як торішні «Оповідки про джедаїв».

Для тих глядачів, що мають уявлення про місцевий лор лише опосередковано (наприклад, розбираються у загальній міфології «Зоряних війн» або бачили персонажа у «Мандалорці»), ця історія може видатися не настільки зрозумілою, а значить і не такою цікавою. Втім, серіал абсолютно відповідає звичному для ЗВ пригодницькому духу, причому з усіма наслідками, що випливають з цього.

Асока

Напевно, про такі речі, як позамежна безпорадність імперських штурмовиків, або якісь наївні і нелогічні моменти у сюжеті, зайвий раз згадувати непристойно. Попри це «Асока» сповнена досить цікавих пригод та персонажів і вкотре змушує згадати про одвічне протистояння добра і зла, джедаїв та ситхів, умовних демократії та диктатури. 

Тонкою червоною ниткою крізь сюжет проходить протиставлення Тано та її учениці з одного боку та їхніх прямих антагоністів — з іншого. Тут можна хіба що поспівчувати, що прекрасний перфоманс Рея Стівенсона виявився одним з останніх в його житті, і порадіти, що важлива роль дісталася нашій землячці Іванні Сахно.

Асока

В контексті поділу на чорне та біле з загального ряду дещо вибиваються персонажі Стівенсона та Розаріо Доусон, і це виглядає цікаво. Перший хоч і підтримує імперські плани Трауна, разом з тим діє згідно власних мотивів, які, за його ж словами, полягають у розриві нескінченно повторюваного циклу падіння джедаїв та піднесення Імперії. Асока ж, хоча і піклується про добробут Нової Республіки, не має наміру підкорятися наказам сенату, не кажучи вже про те, що колись покинула Орден джедаїв. У неї свій шлях, не пов’язаний з джедаями або ситхами.

Образ Асоки викликає певні асоціації з самураєм-роніном. Воїтелька орудує двома мечами на манір Дзатоіті з однойменної стрічки Такесі Кітано. Її стиль відсилає до давніх японських бойових мистецтв, зокрема, технік бою двома клинками. На додаток частина битв відбувається серед рясних багряних дерев, що віддалено нагадують квітучу сакуру. І тут немає нічого дивного, адже колись сам Джордж Лукас надихався класичними джідайґекі Акіри Куросави.

Асока

Сюжет геть не поспішає розхитуватись. Перші три епізоди можуть зійти за експозицію та зав’язку, що затягнулися. Та згодом все стає на свої місця: видовищні битви на світлових мечах, динамічні повітряні протистояння, космічні подорожі, химерні створіння, словом, все як має бути. При цьому з технічного боку серіал виконаний на найвищому рівні.

Не муляють око і важливі персонажі (і навіть події) з минулого, що мають за мету викликати приємні почуття ностальгії. Фансервіс подається грамотно та ненав’язливо, а головне — він не затьмарює розвиток основних сюжетних ліній.

«Асоку» сміливо можна назвати хоча й стандартним, але міцним продуктом, для затятих і давніх шанувальників всесвіту так точно. Сюрпризів тут вдень зі свічкою не знайдеш, адже сюжет пропонує виключно те, чим завжди славилися пригоди у далекій-далекій галактиці, і жоден крок у бік не передбачений.

Втім, відчуття того, що ти дивишся саме «Зоряні війни», а не фанфік, котрий паразитує на великій спадщині Джорджа Лукаса, все-таки присутнє. В епоху безжальної капіталістичної політики студій, коли з культових франшиз буквально вичавлюють усі соки, часом і цього може бути достатньо.

Партнер розділу?

Висновок:

«Асока» розрахована на те, щоб вчергове занурити у нетрі улюбленого кіновсесвіту й ще раз з вітерцем прокотити незвіданими світами, але точно не підходить тим, хто шукає нових вражень чи відчуттів.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: