Огляди Серіали 02.11.2022 о 14:00 comment views icon

Рецензія на мультсеріал «Оповідки про джедаїв» / Tales of the Jedi

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2022/09/InShot_20211019_133817124-96x96.jpg

Денис Федорук

Автор статей та рецензій

Рецензія на мультсеріал «Оповідки про джедаїв» / Tales of the Jedi

26 жовтня Disney+ презентував анімаційний серіал-антологію «Оповідки про джедаїв». Він налічує 6 епізодів тривалістю 10-15 хвилин. У рецензії нижче розповідаємо, чому цей проєкт виявився чудовим подарунком для всіх шанувальників пригод, що відбуваються у далекій-далекій галактиці.

4
Оцінка ITC.ua
Плюси: гарне розкриття основних героїв та мотивів їх вчинків, доцільне використання другорядних персонажів, міцний зв'язок з трилогією приквелів Джорджа Лукаса, добре технічне виконання, лаконічний хронометраж
Мінуси: контент, розрахований виключно на свою авдиторію, бо випадковому глядачу тут ловити нічого. Це умовний мінус, але кожен, хто не дуже добре знайомий із всесвітом «Зоряних війн», має звертати на нього увагу

«Оповідки про джедаїв» / Tales of the Jedi

Жанр пригоди, наукова фантастика
Режисери Сол Руїс, Натаніель Вільянуева, Чарльз Мюррей
Ролі озвучили Корі Бертен, Ешлі Екштейн, Ді Бредлі Бейкер, Метт Лантер, Ліам Нісон
Прем’єра Disney+
Рік випуску 2022
Сайт IMDb

Після завершення трилогії сиквелів та невдалого спінофу про Хана Соло стало зрозуміло, що «Зоряні війни» можуть чудово почуватися на малих екранах. Та окрім серіалів цей фантастичний всесвіт вже давно тішить своїх прихильників й цікавими анімаційними проєктами. Одним з таких є «Оповідки про джедаїв» – короткі історії, які зосереджують увагу на персонажах Асоки Тано та графа Дуку.

Рецензія на мультсеріал «Оповідки про джедаїв» / Tales of the Jedi

Дія обох сюжетних ліній відбувається за часів трилогії приквелів. Ці невеличкі замальовки розкривають важливі епізоди з життя означених героїв. Очевидно, що вони розраховані в першу чергу на фанатську базу, тож, щоб уловити важливі нюанси, треба як мінімум мати уявлення про події з фільмів Джорджа Лукаса.

І якщо завдяки йому глядачам добре відомо, яким чином Енакін Скайвокер став адептом темної сторони Сили, то чому б не з’ясувати, як те саме трапилося з магістром-джедаєм Дуку?

Тутешні автори, на чолі з Дейвом Філоні, раніше вже працювали над різними проєктами всесвіту ЗВ, в тому числі й анімаційними («Війни клонів», «Бракована партія»). Їм вдається не тільки не спаплюжити канон та грамотно зв’язати події з перипетіями трилогії приквелів, а ще й залучити велику кількість добре знайомих та культових персонажів.

Tales of the Jedi

І все це виглядає цілком обґрунтовано. Чи то Мейс Вінду, чи, наприклад, Яддль або Квай-Гон Джин – усі вони виконують важливу функцію, яка рухає сюжет у заданому напрямку. Що там і казати, якщо навіть Ліам Нісон не відмовився озвучити Квай-Гон Джина, що постає перед глядачем падаваном Дуку.

Курс Аналітик даних.
Протягом 4 місяців ви вивчите повний набір інструментів для аналізу даних та отримаєте можливість працевлаштування в Laba Group.
Ознайомитись з курсом

Крім того, творці використовують фірмову для «Зоряних війн» анімацію, і в цьому теж бачиться слідування усталеним канонам, до яких вже давно звикли прихильники. Разом з тим арка Дуку виглядає дещо цікавішою в порівнянні з історією Асоки. Обидва джедаї відчували розчарування щодо джедайського Ордену та обрали власний шлях, проте зовсім різний.

Але про Асоку тут просто розповідається у контексті якихось подій з її життя, нехай навіть доленосних. А от лінія Дуку виглядає суттєвішою, трагічнішою та похмурішою, такою, що змінює розставляння сил та пояснює, якими мотивами керувався герой, коли переходив на темний бік.

Tales of the Jedi

Оповідь серіалу ведеться з точки зору хронології, тому перший епізод розповідає про народження Асоки, а вже наступні три перемикають увагу на другого головного героя. При цьому події перестрибують через значні часові проміжки, тому ще й через це важливо розуміти бекграунд глобальної історії. Наприклад, п’ятий епізод демонструє часи, коли Асока була ще ученицею Енакіна, а наступний – коли загинула Падме Амідала та відбулося падіння Республіки.

Сама героїня переховувалася та зайнялася більш приземленою фермерською діяльністю, замінивши світловий меч на сільськогосподарський інвентар. До речі, після Наказу-66 подібним чином вчинив і Обі-Ван Кенобі, що було показано у відповідному серіалі.

Усі без винятку короткі оповідки тримають високий рівень напруги, тож спостерігати за тим, що відбувається на екрані дуже цікаво. Творчу роботу Філоні розпочав ще під час виробництва «Мандалорця», а в результаті це починання втілилось у якісний продукт. «Оповідки про джедаїв» нехай, на перший погляд, і виглядають як не надто помітна дрібничка, та насправді виявляються приємною несподіванкою, яка точно сподобається справжнім фанатам «Зоряних війн».

Tales of the Jedi

Висновок:

«Оповідки про джедаїв» належать до ряду тих проєктів, котрі спершу можуть здатися чимось необов’язковим або другорядним, але після перегляду без них улюблена франшиза вже виглядатиме неповною. Ця робота варта уваги та спроможна викликати тільки теплі та приємні враження під час перегляду

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: