Вітання всім!
Одразу повідомлю, що з технікою спілкуюсь на “Ви” і пошепки, тому незрозумілих слів і наборів цифр в цій статті ви не побачите. Але що ж робити, якщо вибір таки став, а людини, яка зробить його за вас, поруч немає? Що ж, тоді вітаю в світі своєї суб’єктивної думки.
Почнемо з того, що вибір техніки в сучасному світі сягнув такого різноманіття, що для оцінки переваг і недоліків кожного окремого об’єкту знадобиться надто багато часу, якого сучасна людина просто не має. Для чого ж взагалі потрібно стільки всього? Для душі. І все. А далі
Будемо відштовхуватись від певних критерій в розгляді нашого питання:
Вартість покупки та обслуговування
Не буду повторюватись щодо різноманітності вибору. Але якщо говорити про головні відмінності, ноутбук ви купуєте вже готовим (так, я знаю що існують збірні корпуси, дякую), а комп’ютер можна збирати хоч з “лайна і палок”, хоч з крила літака.
Хотіла вимахнутись фактом того, що можна порівнювати відносно однакові по характеристикам стаціонарний ПК і ноутбук, але знаюча людина почала пояснювати що це завідомо гибле діло.
Тому беремо до уваги той факт, що якщо у вас задимиться щось, ноутбук ви навряд зможете самостійно “вилікувати”. На відміну від цього, всю начинку комп’ютера можна розібрати по гвинтику і відеоурокам на Youtube.
Цільове призначення девайсу
Для чого ж може знадобитись щось серйозніше за калькулятор?
Для роботи. Зараз мова піде не про індустрії, в яких вам потрібен переносний апарат для створення паралельних всесвітів декількома рядками коду. Щодо офісів, і тому подібним роботам, найзручніше буде поставити саме стаціонарні комп’ютери. По-перше, на них зручніше розкладати пасьянс, а по-друге, звуки не мембранної клавіатури створюють свій особливий вайб.
Для ігор. Тут не буде жартів про маминих дотерів, але враховуйте, що для запуску більш вимогливих ігор, дути з усієї сили на відеокарту може бути недостатньо. Тому бажано мати друга, який би стояв поруч з опахалом. Якщо ж такого немає, раджу обирати комп’ютер, вийде і дешевше, і, знову ж таки, при невдалому рівні, клавіатуру менш травматично запускати.
Для навчання. Якщо потрібно створювати неймовірні презентації з ефектом сторінки яка летить в світле майбутнє, вам буде достатньо і цеглинки з двору. А якщо серйозно(вау, я так вмію?), то для навчання найзручнішим буде саме переносний ноутбук. І в пир, і в мир, і в Paint на парі помалювати.
Мобільність
Ну тут сильно нічого не скажеш, все максимально
Хоча, прикривати голову від дощу все ж зручніше екраном стаціонарного ПК. Та і рибалити на провід легше. Загалом, тут вже діло смаку і особистих вподобань.
Нестандартні способи використання
Ось ми і дійшли до розділу, заради якого я взагалі почи
Так ось, з корпусу системного блоку можна зробити прекрасний вазон для розсади. Але, в противагу цьому, на ноуті зручніше нарізати ковбасу. Якщо ж у вас доісторичний ПК з квадратним монітором, способи використання обмежуються лише вашою фантазією. Вазон, стілець, маска від covid-19, на будь-який смак і колір. З ноутбуком в цьому плані важче, чи то підставка для книг, чи то килимок для ванни з масажним ефектом.
Загалом, всі мої знання ви вже почерпали, то можна підбивати підсумки. Буду дуже вражена, якщо комусь це дійсно допоможе в виборі, але, якщо ви хоч раз посміхнулись, доки читали, моя місія виконана.
Щастя, здоров’я, грошенят як на небі зірочок і безкінечного щастя.
А ось, власне, рецепт риби в посудомийці: https://zhuk.ua/statti-ta-ohliady/nestandartni-varianti-vikoristannya-standartnoi-pobutovoi-tekhniki/