
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Цифровий реліз оскароносного документального фільму Мстислава Чернова відзначився новими рекордами для українських стримінгів.
Згідно зі звітами платформ, які наводить Forbes, «20 днів у Маріуполі» став абсолютним рекордсменом за переглядами на стримінгу Takflix у дебютний вікенд, обійшовши стрічки «Мої думки тихі» Антоніо Лукіча і «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан, та показав рекордні для «Київстар ТБ» продажі, обігнавши не лише українські, а й світові хіти (у період із 21 по 24 березня фільм увійшов у топ-10 за кількістю переглядів серед усього VOD-контенту).
На Volia TV «20 днів у Маріуполі» подивились близько 18% користувачів — загалом всього за три дні стрічка зібрала уп’ятеро більше переглядів у порівнянні з усіма іншими фільмами онлайн-кінотеатру. На Megogo до кінороботи Чернова відкрили понад 21 000 доступів (з урахуванням передзамовлень) — стрічка встановила рекорд на стримінгу серед документального кіно і стала одним із лідерів загального рейтингу.
Зазначимо, що «20 днів у Маріуполі» також став найкасовішою документальною стрічкою в Україні зі зборами у 2,2 млн гривень в кінотеатрах на початок березня. За кордоном фільм можна переглянути на Apple TV і Amazon Prime, він також доступний на Google Play, Microsoft Movies & TV та інших цифрових платформах.
«20 днів у Маріуполі» — перший український фільм в історії України, який здобув «Оскар» в номінації «Найкращий документальний фільм». Стрічка розповідає про осаду Маріуполя у лютому-березні 2022 року — команда Associated Press, які на той час були останніми журналістами в місті, задокументувала облогу і спричинену нею гуманітарну катастрофу, роботу лікарів, бомбардування пологового будинку, масові поховання загиблих цивільних та інші злочини росіян. Над фільмом працювали режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко — усі троє отримали Пулітцерівську премію.
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: