Новини

Dell Precision 7670 Workstation — перший ноутбук з оперативною пам’яттю CAMM

Dell Precision 7670 Workstation — перший ноутбук з оперативною пам’яттю CAMM

Ноутбук Dell Precision 7670 Workstation оснащений пам’яттю Compression Attached Memory Module (CAMM) – можливо першою реальною альтернативою досить старим форматам DIMM і SO-DIMM. При цьому стандарт належить Dell та вимагає ліцензування.

Оскільки Dell запатентувала CAMM, поширилися побоювання, що новий стандарт залишиться пропрієтарним і що ноутбуки, які використовують CAMM, зможуть використовувати лише пам’ять, придбану у Dell. Однак невдовзі компанія повідомила, що має намір ліцензувати CAMM в Об’єднаній раді з розробки електронних пристроїв (JEDEC).

Dell Precision 7670 Workstation CAMM

Наразі Dell може бути єдиною компанією, яка пропонує пам’ять CAMM, але сподівається, що інші постачальники підтримають її у майбутньому. Моделі ноутбуків Precision, котрі у даний час підтримують CAMM, матимуть й варіанти SO-DIMM, що дозволить купувати останні моделі Precision, зберігаючи при цьому можливість більш доступних оновлень пам’яті.

Курс
Розробка на Python
Опануйте популярну мову програмування, щоб заробляти від $1300 через рік
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Розробка на Python

У порівнянні з SO-DIMM роз’єми CAMM скорочують протяжність з’єднання між процесором та пам’яттю. Конструкція модулів тонша і менше гріється – у майбутньому це дозволить виробникам робити ноутбуки тоншими і легшими.Одна з причин, через які Dell переходить на CAMM, – швидке досягнення можливої ​​межі кількості підключень SO-DIMM. Компанія вважає, що на той час, коли ПК перейдуть на системну пам’ять DDR6, швидкість передачі перевищить можливості SO-DIMM. CAMM вже має перевагу в цій галузі, дозволяючи використовувати 128 ГБ оперативної пам’яті 4800, тоді як SO-DIMM обмежений 4000 при цій ємності.

Поки що єдиним істотним недоліком нового стандарту є те, що користувачам трохи складніше встановити та оновити модулі, ніж DIMM та SO-DIMM. У нових ноутбуках Precision процес включає видалення шести гвинтів та пластини жорсткості, що складніше, ніж відкриття фіксаторів для SO-DIMM. Однак додаткові кроки все ж таки не є надто складними.

Крім нового формату оперативної пам’яті, комплектація Dell Precision 7670 включає процесори Intel 12-го покоління, графічні карти NVIDIA Quadro RTX, 16-дюймовий дисплей з роздільною здатністю 1920 x 1200 пікселів і твердотільний накопичувач PCIe 4. Покупці можуть обрати встановлену ОС Windows 10, Windows 11 або Ubuntu. Робоча станція коштує від $2400.

AMD працює над оперативною пам’яттю CXL споживчого рівня – технологія спростить та прискорить обмін даними між компонентами ПК

Джерело: TechSpot


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: