Новини

«Україна сьогодні, Тайвань завтра!». Китайська соцмережа Weibo видаляє повідомлення на підтримку війни в Україні або з критикою рф

«Україна сьогодні, Тайвань завтра!». Китайська соцмережа Weibo видаляє повідомлення на підтримку війни в Україні або з критикою рф

Соціальна мережа Weibo, яку часто називають китайським Twitter, запровадила жорстку цензуру щодо публікацій про війну росії з Україною. Повідомлення користувачів як на підтримку російської агресії, так і з її критикою, видаляються. У деяких випадках навіть блокуються облікові записи користувачів, передає Wired.
Загалом китайські онлайн-платформи щодня отримують від уряду вказівки про те, який контент слід видаляти, зазначить Юці На, дослідник у галузі ЗМІ та комунікацій Вестмінстерського університету.
22 лютого, напередодні вторгнення рф в Україну, китайське видання Horizon News коротко опублікувало інформацію, яка скидається на внутрішні інструкції про те, як “розкручувати” українську кризу. Серед передбачуваних правил: “Не розміщувати нічого неприємного для Росії чи прозахідного”.

Напередодні впливовий журнал The Economist опублікував статтю про те, що Тайвань уважно стежить за війною в Україні. Тайванці розповсюджують у соцмережах гасло «Україна сьогодні, Тайвань завтра!». Так вони проводять паралель нашої війни з їхніми відносинами з Китаєм. Те, наскільки сміливо українці захищаються від гігантської сусідньої країни-агресора, їх дуже надихає. Зокрема, в країні вже розпочалися дискусії про те, як різко збільшити інвестиції в оборону та зробити службу в армії більш масовою. Як ілюстрація до статті – мікс із прапорів України та Тайваню з загрозливими червоними хмарами (символ Китаю).

Тим часом влада росії розглядає можливість відключення від глобальної мережі. Це може статися у період із 9 по 15 березня.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: