Новини Military Tech 13.11.2023 о 15:36 comment views icon

Лідери США та Китаю мають підписати договір, який не дасть штучному інтелекту контролювати ядерну зброю

author avatar
https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg *** https://itc.ua/wp-content/uploads/2023/07/2023-07-19-12.08.01-2-96x96.jpg

Юрій Орос

Автор новин

Лідери США та Китаю мають підписати договір, який не дасть штучному інтелекту контролювати ядерну зброю

Партнер розділу?

Лідери США Джо Байден і Китаю Сі Цзіньпін мають намір підписати угоду, що обмежує використання штучного інтелекту в системах управління ядерною зброєю.

Вони мають зустрітися в середу на саміті Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) в Сан-Франциско на тлі зростаючої напруженості між державами, передає Business Insider.

Серед головних питань порядку денного — поширення штучного інтелекту у військових технологіях, повідомили джерела. Байден і Сі мають укласти угоду, що обмежує використання ШІ в автономних засобах ураження, як-от дрони, а також у системах, що використовуються для контролю і розгортання ядерних боєголовок, йдеться в повідомленні.

В останні місяці напруженість у відносинах між США і Китаєм зросла: американські військові закрили канали зв’язку з китайськими військовими після того, як у лютому біля узбережжя США був збитий шпигунський аеростат.

Держави також зайняли протилежні сторони щодо російської агресії в Україні: Сі надає економічну та дипломатичну підтримку президенту росії (військового злочинця, оголошеного в міжнародний розшук), а США надають військову допомогу народу України.

У війні між Ізраїлем і ХАМАС Пекін критикував військову кампанію Ізраїлю в Газі, позаяк Білий дім підтримує її. Але в середу Байден і Сі, як очікується, спробують зменшити напруженість, а використання штучного інтелекту в озброєнні є одним з питань, де вони мають спільну позицію.

Обидві країни підписали в лютому в Гаазі угоду про відповідальне використання ШІ у військовій сфері, а на саміті в Блетчлі-Парку, Великобританія, на початку листопада вони були серед тих, хто домовився про спільну роботу над подоланням загрози, яку несе в собі ця технологія.

США і Китай вже кілька років намагаються інтегрувати ШІ у свої збройні сили, але зростає занепокоєння щодо його використання в автономних системах озброєнь, які можуть самостійно обирати та вражати цілі.

Оріана Скайлар Мастро, співробітниця Інституту міжнародних досліджень Стенфордського університету, розповіла в інтерв’ю, що наразі системи ядерної зброї контролюються людьми, «але ведеться дискусія про автоматизацію частини цих процесів».

Партнер розділу?

Brave Inventors - національна платформа винахідників та винаходів воєнного часу. Тут можна розмістити свої військові винаходи, розповісти про розробки та прототипи, знайти необхідне фінансування чи ментора, а також отримати більше можливостей для співпраці з виробниками, підприємствами та бізнесами. Підтримати винаходи можна за посиланням.

Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: