Новини Софт 05.05.2022 о 10:18

Microsoft відкрила початковий код програми 3D Movie Maker — вона вийшла у 1995 році

Максим Григор'єв

Автор новин

Анімаційна студія 3D Movie Maker з’явилася у 1995 році та була орієнтована на дітей, даючи користувачам можливість створювати повноцінні мультфільми. У програмі був пакет із 3D-моделями персонажів та музичні кліпи з набором голосів. Ще 3D Movie Maker був першою програмою, де з’явився шрифт Comic Sans.

Microsoft офіційно не розвивала анімаційну студію, але ентузіасти додавали пакети розширень. Схоже, що компанія прислухалася до шанувальників програми та вирішила опублікувати початковий код: Скотт Хансельман із Microsoft відповів на повідомлення користувача Twitter foone з посиланням на код у GitHub.

Початковий код має ліцензію MIT (відкритого та вільного програмного забезпечення). Microsoft попереджає, що програма застаріла і навряд чи її вдасться запустити на нових комп’ютерах, але розробники зможуть експериментувати, щоб оновити її. Фахівці компанії не публікуватимуть жодних оновлених версій програми – офіційний репозиторій буде статичним, але це не повинно завадити користувачам робити форки та додавати у власні репозиторії.

3D Movie Maker – не перша програма Microsoft, яку переклали на відкритий початковий код. Декілька років тому таке ж зробили з PowerToys, і розробники-ентузіасти постійно оновлюють програму. Програма Windows 10 Calculator також була відкрита, і її навіть перенесли на смартфони.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: