Новини Софт 10.04.2023 о 18:03

Не минуло й 5 років: Microsoft та Mozilla нарешті виправили проблему із надмірним навантаженням на CPU при спільній роботі Windows Defender й Firefox

https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png *** https://secure.gravatar.com/avatar/ad81c83e9fbf757ce8a90d0eb41dee5b?s=96&r=g&d=https://itc.ua/wp-content/plugins/userswp/assets/images/no_profile.png

Вадим Карпусь

Автор новин

Компаніям Microsoft і Mozilla знадобилося близько 5 років, щоб виправити давно відому проблему, яка викликала надмірне навантаження на процесор у Windows в деяких випадках.

Курс Executive Leadership англійською
Лідерство – це щоденна практика та особливий спосіб мислення
Записатися на курс

Проблема була пов’язана з Windows Defender та його службою Antimalware Service Executable (MsMpEng.exe), яка активно навантажувала процесор під час роботи браузера Mozilla Firefox. Використання ресурсів було помітно вищим у порівнянні з Google Chrome та Microsoft Edge. Наприклад, на зображенні нижче показано середнє використання CPU при перезавантаженні YouTube шість разів. Виразно видно, що піки були явно вищими у Firefox.

Не прошло и 5 лет: Microsoft и Mozilla наконец исправили проблему с чрезмерной нагрузкой на CPU при совместной работе Windows Defender и Firefox

Помилка була усунена лише нещодавно спільними зусиллями Microsoft та команди розробників Mozilla. Розробник Firefox Янніс Джугларет підтвердив це приблизно три тижні тому.

За даними Microsoft, виправлення планувалося розгорнути для всіх користувачів як частину регулярних оновлень визначень Windows Defender, які упаковуються незалежно від оновлень ОС. Оновлення торкнеться навіть користувачів Windows 7 і 8.1, навіть попри те, що на цих платформах не повинно було бути проблем з продуктивністю Firefox, оскільки ETW, що викликають такі події, не існують у цих старіших версіях Windows.

Пізніше Янніс Джугларет додав, що нещодавнє оновлення визначень Microsoft Defender від березня 2023 року (платформа: 4.18.2302.x | ядро: 1.1.20200.4) нарешті розв’язало проблему. Відповідна версія mpengine.dll 1.1.20200.4 була випущена 4 квітня, тому зараз виправлення вже має бути доступне всім користувачам.

Що цікаво, у процесі роботи над цією проблемою розробники Firefox виявили кілька додаткових напрямків для покращень, які дозволять знизити споживання ресурсів процесора під час спільної роботи браузером з іншими антивірусами.

Джерело: neowin


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: