
На ITC.ua Тиждень ШІ. Ми досліджуємо, як саме ШІ покращує життя мільйонів людей прямо зараз і що чекає нас у майбутньому. Партнер проєкту – компанія Favbet Tech, яка активно інтегрує ШІ у свої продукти.
Мільярдера підозрюють у «махінаціях» з акціями напередодні придбання Twitter, на яких він потенційно міг заробити близько $150 млн.
Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) продовжує розслідування щодо купівлі Ілоном Маском Twitter за $44 млрд — слідчі визначають, чи порушив мільярдер федеральні закони про цінні папери у 2022 році, коли задовго до поглинання придбав 9,2% акцій Twitter. Регулятор вимагає, щоб особи, які купують понад 5% акцій публічної компанії, розкривали інформацію протягом 10 днів, однак мільярдер цього не зробив. Ця потенційно «умисна» затримка принесла мільярдеру $156 млн та спричинила колективний позов від колишніх акціонерів Twitter.
Маск всіляко намагався уникнути надання свідчень, серед іншого заявляючи, що усю інформацію можна відшукати в його біографії, виданій Волтером Айзексоном. Зрештою SEC подала до суду, який попередньо ухвалив, що мільярдер таки повинен з’явитися на слуханні й прокоментувати свої дії.
У новому витку конфлікту регулятори звинуватили Маска в спробі «спотворити» розслідування і застосуванні «ігрових трюків», аби його загальмувати. Цікаво, що заява SEC таки містить посилання на біографію, написану Айзексоном, яку регулятор цитує як «щойно опубліковані докази»:
«За три дні до того, як він мав з’явитися для свідчень (але не з’явився), була опублікована його біографія. Ця книга містить нову важливу інформацію, пов’язану з розслідуванням».
Зазначимо, що Маск протягом багатьох років висміював SEC, яка звинуватила його у шахрайстві після сумнозвісного твіту 2018 року про «забезпечення фінансування для Tesla». Зрештою мільярдер домовився з регулятором та сплатив штраф у $20 млн, хоча все ще бореться з юристом-нянею, який має схвалювати деякі його твіти щодо Tesla.
Джерело: Engadget
Favbet Tech — українська продуктова компанія, розробник iGaming-рішень. Входить до топ-50 найбільших IT-компаній України за версією DOU.Спеціалізується на високонавантажених системах, хмарній інфраструктурі та штучному інтелекті. У 2025 стала ініціатором створення АІ-комітету Асоціації «ІТ Ukrainе» — першого галузевого об’єднання, що займається питаннями розвитку АІ на рівні бізнесу й держави.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: