Новини Технології 18.05.2022 о 21:01

рф заявила, що використовує в Україні новітню лазерну зброю. Вона (начебто) здатна засліплювати супутники та знищувати дрони

Тетяна Нечет

Автор новин

росія використовує війну в Україні як тестовий полігон для нових військових технологій. Йдеться про комплекси під назвою «Задира», здатні фізично вражати ціль на відстані до 5 км, засліплювати супутники та знищувати дрони. Про це заявив віцепрем’єр рф Юрій Борисов. Він послався на проведене 17 травня випробування, під час якого безпілотник згорів на відстані 5 км за 5 секунд. Про це пише Reuters.

«Якщо «Пересвіт» засліплює, то лазерна зброя нового покоління веде до фізичної поразки цілі – теплового руйнування. Вони згоряють», — заявив Борисов.

На запитання, чи використовується така зброя в Україні, він відповів «Так».

«Там використовуються перші зразки», — додав Борисов.

Про «Задиру» майже нічого не відомо. 2017 року російські ЗМІ писали, що державна ядерна корпорація «Росатом» допомогла розробити її в рамках програми створення зброї, заснованої на нових фізичних принципах. Найвідоміша лазерна система «Пересвіт» засліплює супутники на висоті до 1500 км над Землею.

Раніше CNN зазначало, що росія запустила кілька гіперзвукових ракет «Кинджал» по цілями на території України. Цей варіант балістичної ракети малої дальності «Іскандер» може запускатися з винищувача (МІГ-31К). росія стверджує, що «Кинджал» практично неможливо зупинити через його дуже високу швидкість, але офіційні особи США та Великобританії спростовують подібну ефективність і стверджують, що насправді це просто варіант звичайної зброї.

Війна дронів: чому українські військові стали заручниками китайських квадрокоптерів


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: