Новини

SpaceX запустила одночасно 114 супутників. Серед них — український наносупутник PolyITAN-HP-30, який створили в КПІ ім. Ігоря Сікорського

SpaceX запустила одночасно 114 супутників. Серед них — український наносупутник PolyITAN-HP-30, який створили в КПІ ім. Ігоря Сікорського

Сьогодні, 3 січня, компанія SpaceX здійснила перший запуск ракети Falcon 9 у 2023 році. Місія Transporter-6 призначена для виведення на низьку навколоземну орбіту відразу 114 супутників. Одним із них є український наноспутник PolyITAN-HP-30, створений до 30-річчя незалежності України.

Запуск ракети з Космічного пускового комплексу-40 (SLC-40) на мисі Канаверал пройшов успішно. Перший ступінь ракети, що використовується для місії Transporter-6, раніше вже застосовувався в кількох інших місіях: GPS III-3, Turksat 5A, Transporter-2, Intelsat G-33/G-34 та 10 Starlink. Після відділення ступень Falcon 9 успішно приземлився в посадкову зону 1 (LZ-1) Станції космічних сил на мисі Канаверал.

Курс
УПРАВЛІННЯ КОМАНДОЮ
Зберіть свою команду мрії та ведіть її до спільної мети.
РЕЄСТРУЙТЕСЯ!
Team

Супутник PolyITAN-HP-30 створили навчальні КПІ ім. Ігоря Сікорського за бюджетні кошти, надані Міністерством освіти і науки України. Припускається, що після виходу на плановану орбіту наноспутник забезпечить реалізацію наукового експерименту з дослідження ефективності функціонування теплових труб різних конструкцій як основного елемента системи термостабілізації космічних апаратів.


Завантаження коментарів...

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: